tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Messi: mundial bez Argentyny? To byłoby szalone!

Leo Messi w pojedynkę wprowadził Argentynę na mistrzostwa świata w Rosji. W ostatnim meczu eliminacji popisał się hat-trickiem, który zapewnił drużynie awans bez konieczności gry w barażu. – Odcięliśmy się od mediów i zbliżyliśmy się do siebie – to było decydujące – ocenił kapitan, który w spotkaniu z Ekwadorem ustanowił kolejny rekord.
Leo Messi (fot. PAP/EPA)

ZOBACZ KTO JEST PEWNY AWANSU NA MŚ!

Mecz zaczął się w najgorszy z możliwych sposobów – już w pierwszej minucie prowadzenie Ekwadorowi dał Romario Ibarra. Messi odpowiedział jeszcze przed przerwą – najpierw wyrównał po dwójkowej akcji z Angelem Di Marią, a potem kopnął w samo okienko. W drugiej połowie skompletował hat-tricka kolejnym precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

(fot. PAP/EPA) Byliśmy spokojni i osiągnęliśmy to co było zaplanowane. Mundial bez Argentyny byłby szaleństwem, nasz zespół zasługiwał na awans. W ostatnich latach dochodziliśmy do finału Copa America i MŚ, jednak byliśmy mocno krytykowani, dlatego ten dzień był szczególnie ważny dla piłkarzy, którzy są w tej drużynie dłużej – ocenił Messi.

Argentyńczyk ustanowił kolejny rekord – został pierwszym w historii eliminacji w Ameryce Południowej zawodnikiem, który przekroczył barierę 20 trafień. W sumie ma na koncie 21 goli – co ciekawe, jego klubowy kolega z Barcelony Luis Suarez zdołał w ostatniej kolejce ten rekord wyrównać.

W ostatnich dniach odcięliśmy się od mediów i zbliżyliśmy się do siebie. Gdy jesteśmy tak blisko, wszystko staje się łatwiejsze. Cieszymy się z awansu i będziemy przygotowywać się krok po kroku do tego co dalej. Nasz zespół tylko się wzmocni – dodał Messi.

Argentyńczycy ostatecznie finiszowali na trzecim miejscu (28 pkt). Eliminacje w Ameryce Południowej wygrała Brazylia (41 pkt) przed Urugwajem (31 pkt). Awans wywalczyła też Kolumbia (27 pkt), z kolei w interkontynentalnym barażu zagra Peru (26 pkt).

EL. MŚ: Ekwador – Argentyna (skrót)

podobne informacje

Mundial 2018. TOP 10: najładniejsze gole na turnieju

Mundial 2018. Rozżalony Maradona porównał Messiego do postaci z... komiksu

Mundial 2018. Turniej już bez Ronaldo i Messiego. Szansa dla Neymara

Mundial 2018. Turniej bez największych. Nowy rozdział "Złotej Piłki"?