NHL: Vegas Golden Knights najlepszymi debiutantami

Rozgrywająca pierwszy sezon w hokejowej lidze NHL drużyna Vegas Golden Knights odniosła we wtorek trzecie zwycięstwo w swoim trzecim meczu. Tak dobrego początku sezonu nie miała wcześniej żadna debiutująca ekipa.
(fot. Getty)

Złoci Rycerze we własnej hali pokonali Arizona Coyotes 5:2. Już po 11 minutach gospodarze wygrywali 4:0, a na listę strzelców wpisali się James Neal (dwukrotnie), Tomas Nosek i Deryk Engelland. Później z gola cieszył się jeszcze Oscar Lindberg.

To był po prostu idealny scenariusz. Wszystko ułożyło się dokładnie po naszej myśli – podkreślił trener zwycięzców Gerard Gallant.

Choć był to pierwszy mecz Golden Knights we własnej hali, to nie miał on radosnej otoczki. Wszystko z powodu niedawnej tragedii w Las Vegas, kiedy zamachowiec zabił 58 osób. Dokładnie tyle sekund trwała cisza przed pierwszym wznowieniem, a nazwiska ofiar wyświetlono na tafli lodowiska.

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu odnieśli natomiast hokeiści St. Louis Blues. Tym razem pokonali na wyjeździe New York Rangers 3:1. Prowadzenie gościom już w 15. sekundzie dał Carl Gunnarsson. Dwie minuty później co prawda wyrównał Mika Zibanejad, ale na trafienia Braydena Schenna oraz Jadena Schwartza gospodarze odpowiedzieć już nie zdołali.