tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media o Messim: boski, wszechmocny, nadzwyczajny

Dziennikarze w Argentynie nie mają wątpliwości, komu zawdzięczają zwycięstwo piłkarskiej reprezentacji nad Ekwadorem 3:1 i awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata. "Lionel Messi był na boskim poziomie. Jest nadzwyczajny i wszechmocny" – pisano.
Leo Messi (fot. PAP/EPA)

Dwa gole na pożegnanie Robbena z reprezentacją

Przed ostatnią kolejką eliminacji w strefie Ameryki Płd. Argentyna była "pod ścianą". Zajmowała szóste miejsce i aby znaleźć się w premiowanej bezpośrednim awansem czwórce musiała nie tylko wygrać w Quito z Ekwadorem, ale też liczyć na korzystne wyniki w innych spotkaniach. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że mecz rozgrywany był na wysokości 2850 m n.p.m., przy niskim ciśnieniu i mniejszej gęstości powietrza.

Albicelestes stracili bramkę w pierwszej minucie, ale hat-trick Messiego zapewnił im wygraną 3:1 i awans na turniej w Rosji z trzeciego miejsca.

Eduardo Salvio (L), Lionel Messi (P) (fot. PAP/EPA) "Dramatyczny, pełen emocji, niezapomniany" – napisano o wtorkowym wieczorze na stronie internetowej dziennika "La Nacion".

"Po sztylecie wbitym w 40. sekundzie, drużyna prowadzona przez Jorge Sampaolego złapała oddech i zaczęła uczestniczyć w meczu. Messi wiedział, że to jest TA noc, że mundialowy sen Argentyny zależy od jego dyspozycji – i stanął na wysokości zadania" – oceniono.

Dziennikarze serwisu internetowego dziennika "Ole" zatytułowali swoją relację, opatrzoną zdjęciem cieszącego się z bramki Messiego: "Na wysokości Boga".

"W Quito uczucie, że nie awansujemy, było wyczuwalne. To było jak granie z toną materiałów wybuchowych na plecach, ale na szczęście eksplodował tylko Messi. Był wszechmocny na wysokości prawie 3000 m i zabiera nas do Rosji" – cieszył się sprawozdawca.

Argentyna wygrała mecz w Ekwadorze po raz pierwszy od 2001 roku. Od tego czasu poniosła tam dwie porażki i raz zremisowała.

– Wygraliśmy przekonująco tam, gdzie zwycięstwo jest zawsze trudne, prawie niemożliwe. Całe szczęście, że Messi jest Argentyńczykiem. Pomogliśmy mu zakwalifikować się do mistrzostw świata – powiedział na konferencji prasowej selekcjoner Sampaoli.

Albicelestes, finaliści mistrzostw w Brazylii przed trzema laty, brali udział we wszystkich mundialach od 1974 roku włącznie. Oprócz nich miejsce w Rosji wywalczyły także Brazylia, Urugwaj i Kolumbia, a w barażu z Nową Zelandią zagra Peru.

EL. MŚ: Ekwador – Argentyna (skrót)

podobne informacje

Brazylia – Argentyna w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL [TRANSMISJA]

Różne twarze Messiego. Inny niż kiedyś

"Katastrofa", "Samobiczowanie" – argentyńskie media po klęsce w Madrycie

Messi: to będzie ostatnia szansa na wygranie mundialu