Hongkong: koniec sezonu Radwańskiej. Stosur za mocna

Samantha Stosur pokonała Agnieszkę Radwańską 3:6, 6:4, 6:0 w meczu drugiej rundy turnieju w Hongkongu. Dla Polki to ostatnie spotkanie w tym sezonie.
WTA Hongkong, 2. runda: S.Stosur – A.Radwańska (skrót)
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

WYGRANA LINETTE. TERAZ SZARAPOWA!

Już przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że Stosur to niebezpieczna przeciwniczka. Australijka mierzyła się z Radwańską czterokrotnie, a tylko jeden mecz wygrała Polka. Triumfatorka US Open 2011 nie miała jednak w ostatnich tygodniach najlepszej passy – przegrywała z niżej notowanymi rywalkami. Pierwszy set zdawał się potwierdzać, że będzie to dla krakowianki spacerek. O jego losach zadecydowało przełamanie w szóstym gemie.

Samantha Stosur (fot. Getty) Początek drugiej partii również należał do Radwańskiej. Prowadziła już 2:1 z przełamaniem. Niekorzystny wynik podziałał mobilizująco na Stosur, która szybko odrobiła straty, a w dziesiątym gemie kilkoma świetnymi akcjami ponownie odebrała serwis Polce, co dało jej seta. Rozpędzona 33-latka wygrała w trzecim secie sześć gemów z rzędu. Krakowianka była bezradna.

Dla Radwańskiej porażka w Hongkongu oznacza koniec sezonu. Polka kończy 2017 rok bez turniejowego zwycięstwa. Najlepszy występ zanotowała w Sydney, gdzie doszła do finału.

ORTISEI: EKSPRESOWA PORAŻKA JANOWICZA