tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Najodleglejsza pozycja od lat". Kiepska sytuacja Radwańskiej

Agnieszka Radwańska zakończyła sezon porażką z Samanthą Stosur i nie będzie wspominała najlepiej minionego roku. Polka już dawno nie miała tak słabych miesięcy. – To najodleglejsza lokata od dziewięciu lat, byliśmy przyzwyczajeni, że zawsze była w pierwszej piątce, najdalej dziesiątce – zauważył Michał Lewandowski, komentator TVP Sport.
Radwańska od dawna nie startowała z tak trudnej pozycji
Agnieszka Radwańska (fot.PAP/EPA)

Zwycięstwo Linette. Teraz czas na Szarapową

Radwańska walczyła dzielnie, ale rywalka była tego dnia świetnie dysponowana. Sama Stosur przyznała zresztą po meczu, że czuła się w starcie z Polką znakomicie. – Myślę, że rozegrałam bardzo dobry mecz. Z każdą minutą czułam się coraz lepiej i lepiej, więc cieszy mnie efekt ciężkiej pracy na korcie.

Waleczność i determinację Radwańskiej docenił Michał Lewandowski, choć z ostatniego w tym sezonie występu nie płynie wiele pozytywów. – Niestety, Agnieszka Radwańska nie zaskoczyła jakimś wybitnym występem. Sezon kończy się dla niej dużo wcześniej, a nie tak jak w poprzednich latach, gdy byliśmy przyzwyczajeni, że walczy do samego końca w turnieju Masters. Walczyła, robiła co mogła, by poprawić stan rzeczy w Hongkongu, gdzie występowała po raz pierwszy. Pozostaje mieć nadzieję, że plusem tej sytuacji będą dłuższe wakacje i Polka odpocznie, wróci silniejsza.

Zwycięstwo Stosur poskutkuje tym, że Agnieszka Radwańska znacznie spadnie w rankingu i w kolejnym roku będzie jej ciężko powrócić na miejsce do którego przyzwyczaiła kibiców.

Agnieszka będzie startowała z dalekiej pozycji, z pozycji w której dawno nie było. To najodleglejsza lokata od dziewięciu lat, byliśmy przyzwyczajeni, że zawsze była w pierwszej piątce, najdalej dziesiątce. W roku 2015 na chwilę wypadła poza czołówkę, ale wróciła z tytułem w Singapurze. Losy cyklu kobiecego są nieodgadnione, więc nie ma co się załamywać, trzeba liczyć na to, że Polka wróci do wysokiej formy – zakończył Lewandowski.

WTA Hongkong, 2. runda: S.Stosur – A.Radwańska (skrót)

podobne informacje

Rankingi WTA: kolejny spadek Radwańskiej

Lepsza tylko Serena. Łatwe triumfy domeną Radwańskiej

WTA: dwie Polki wyżej w rankingu

Ranking WTA: duży awans Świątek, Radwańska bez zmian