Wisła Płock – Szeged 27:33. Czwarta porażka płocczan

Wisła Płock przegrała u siebie z Pick Szeged 27:33 (12:15) w spotkaniu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Była to czwarta porażka polskiego zespołu w tej edycji rozgrywek.
Gilberto Duarte (L) i Banhidi Bence (fot. PAP/Marcin Bednarski)

Goście wypracowali sobie przewagę już na samym początku. Po trzech minutach prowadzili czterema bramkami. Przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas, a nawet powiększyła się przed upływem kwadransa. Przy stanie 9:4 dla Szeged do głosu w końcu doszli miejscowi, którzy zdobyli pięć bramek z rzędu, doprowadzając do remisu.

Maciej Gębala (L) i Banhidi Bence (fot. PAP/Marcin Bielecki) Korzystnego rezultatu nie udało się utrzymać na długo, ponieważ po nieco ponad dwóch minutach od wyrównania Szeged znów prowadził, a do przerwy miał trzy gole więcej niż Wisła.

Po zmianie stron płocczanie ani razu nie byli chociażby blisko dogonienia przeciwnika. Węgierski zespół pozwolił Wiśle zbliżyć się na dwa trafienia, ale parę chwil później przewaga wzrosła do dziewięciu. Dzięki bramkom Igora Żabicia i Lovro Mihicia w końcówce udało się zmniejszyć rozmiary porażki.

Następne spotkanie Wisła rozegra 5 listopada u siebie z Nantes. W tabeli grupy A znajduje się na siódmym miejscu i ma tyle samo punktów co ostatni w zestawieniu Kristianstad.