tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Futsalowy Puchar UEFA: minimalna wygrana Rekordu

Futsalowy mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała pokonał Georgians Tbilisi 1:0 (1:0) w swoim drugim meczu rozgrywanego w Bratysławie turnieju rundy głównej Pucharu UEFA.
(fot. Getty Images)

Futsalowy Superpuchar Polski: trofeum dla Rekordu

Jedynego gola zdobył Michał Kubik w 17. minucie. W drugim wieczornym spotkaniu turnieju Slovan Bratysława zagra z mistrzem Holandii 't Knooppunt Amsterdam. Bielszczanie zaczęli udział w zawodach od wtorkowej porażki ze Slovanem 2:5 (2:3), a w piątek na zakończenie zmierzą się z Holendrami.

Rekord w sierpniu wygrał z kompletem zwycięstw turniej eliminacyjny w duńskim Svendborgu. Tam zespół trenera Andrzeja Szłapy rozgromił północnoirlandzki Belfast United 20:3, później pokonał grecki zespół Doukas SAC 4:0 i Kopenhaga Futsal 6:3.

Drużyna z Amsterdamu też przebijała się do rundy elitarnej w eliminacjach. Pozostałe dwie ekipy były rozstawione. Zwycięzcy październikowych zawodów awansują do rundy elitarnej z udziałem 16 drużyn, które zostaną podzielone na cztery grupy. Ostatnim etapem zmagań będzie kwietniowy Final Four. W sumie do rywalizacji w tej edycji pucharu zgłosiła się rekordowa liczba 56 drużyn.

podobne informacje

Futsal: Polacy poznali rywali w el. MŚ

Futsalowa LM: Chorwat Bajrusović dwa dni podróżował do Lizbony

Futsal: Polacy przegrali z Serbami w meczu towarzyskim

Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała zagrają w Lidze Mistrzów