tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sensacja! AGO Gaming wygrało z Virtus.pro

Polskie derby w ESEA Premier Season 26 zakończyły się zwycięstwem AGO Gaming (Inferno 16:12). Oznacza to, że Dominik "GruBy" Świderski i jego drużyna powiększyła przewagę w grupie.
(fot. Facebook)

Przebieg meczu

Mecz rozpoczął się dobrze dla Virtusów, ponieważ zdobyli rundę pistoletową po stronie antyterrorystów. Kolejna nie poszła po ich myśli i AGO udało się urwać punkt rywalowi przy użyciu minimalnego ekwipunku. Filip "NEO" Kubski pomógł zespołowi w zdobyciu trzech rund z rzędu, co dało mu pewne pole manewru. Rzeczywistość okazała się inna, ponieważ zdecydowane ataki AGO poskutkowały zdobyciem aż 6 rund z rzędu. Końcówka pierwszej połowy należała jednak w całości do Virtus.pro, które w drugą część spotkania weszło z wynikiem 8:7.

Kolejna pistoletówka poszła na konto Virtusów po stronie terrorystów i tym razem zdobyli również standardowe dwa kolejne punkty. Strzelcy AGO zaczęli jednak odrabiać straty i doprowadzili do wyrównania. Virtus.pro przeprowadziło atak na bombsite B, który okazał się wielkim sukcesem, gdyż przełamali obronę AGO przy użyciu samych pistoletów. Była to jednak ostatnia runda, jaką Virtusi wygrali w tym spotkaniu. Ich wszystkie ataki kończyły się katastrofalnie i AGO Gaming wygrało 16:12.

Najlepszy gracz

Virtus.pro od dłuższego czasu nie zachwyca formą. Zmiana In-Game Leadera z Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego na Wiktora "TaZa" Wojtasa najwyraźniej nie przyniosła zamierzonego skutku. Na pochwałę zdecydowanie zasługuje Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, który zdobył niemal 30 zabójstw i zaprezentował fantastyczną dyspozycję w tym spotkaniu. Pomimo jego wyczynów zespół nie był jednak w stanie zwyciężyć.

Michu: na początku nie podobało nam się jak Hyper prowadzi grę
Sawik: nie widziałem zbyt wielu perspektyw w gamingu, teraz jest inaczej
Minise: nie dałem ani jednej taktyki w tym meczu
Hayabusa: Virtusi muszą przyzwyczaić się, że CS poszedł do przodu

podobne informacje

Virtus.pro i AGO przegrywają na DreamHack Valencia

WESG: AGO w grupie z fnatic

AGO poleci na finały światowe WESG!

WESG: Kolejny łatwy mecz AGO