tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zaskakujące wieści. Milik wróci już w grudniu?

Zaskakujące prognozy dotyczące powrotu na boisko kontuzjowanego Arkadiusza Milika, podał chirurg Pier Paolo Mariani, który operował Polaka. Zdaniem Włocha, napastnik Napoli może powrócić na boisko już pod koniec grudnia.
Arkadiusz Milik (fot. Getty Images)

Mundial w Rosji na antenach Telewizji Polskiej

Pod koniec września Milik rozpoczął rehabilitację po tym, jak w meczu ligowym zerwał więzadła w prawym kolanie. Tego typu urazy sprawiają zazwyczaj, że zawodnik pauzuje co najmniej pół roku. Inaczej ma być jednak w przypadku 23-latka, który do treningów z zespołem miałby powrócić już w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Gdy po raz drugi w karierze piłkarza dochodzi do tego rodzaju kontuzji, czas rekonwalescencji jest krótszy. Zawodnik wie, czego się spodziewać i może bazować na własnym doświadczeniu. Myślę, że końcówka grudnia jest realnym terminem na to, by Milik wrócił do gry – prognozuje Mariani.

By zdążyć powrócić na boisko jeszcze w tym roku, Polak musiałby mieć jednak niezwykle dużo szczęścia. Najważniejsze dla niego jest w tej chwili, by proces rehabilitacji przejść kompleksowo i zdążyć z formą na mistrzostwa świata w Rosji.

Lewandowski, Grosicki, Mertens... Koledzy wspierają Milika

Śmigielski: najlepiej, żeby Milik wrócił tuż przed mundialem

podobne informacje

Włoskie media: Ancelotti trenerem dwójki Polaków

Piękny gol Milika nie pomógł. Juventus mistrzem

Włoskie media: kiepska rotacja problemem Napoli

Polacy nie pomogli. Napoli dalej od tytułu