tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kto w bolidzie Williamsa? Kubica faworytem kibiców

Obecny sezon Formuły 1 zbliża się do końca. Kibice, dziennikarze i eksperci zastanawiają się już jak będzie wyglądał następny. Oficjalny portal Sky Sports przygotował ankietę dla kibiców, a jedno z pytań dotyczy Roberta Kubicy.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Udane testy Kubicy. "Nie musi nic udowadniać"

Użytkowników strony zapytano o to, kto będzie partnerem Lance'a Strolla w Williamsie w przyszłym sezonie F1. Do wyboru jest pięciu zawodników: Felipe Massa, Kubica, trzeci kierowca teamu Paul Di Resta, Pascal Wehrlein z Saubera i Jolyon Palmer z Renault.

Dotychczas głosowało 52 tysiące sympatyków Formuły 1, a Kubica zdobył aż 47 procent głosów. Drugie miejsce zajmuje Wehrlein (26 proc.), trzecie di Resta (18 proc.), czwarte Massa (8 proc.), a piąte Palmer (1 proc.).

fot. SKYSPORTS.COM

Kubica stara się wrócić do Formuły 1 po fatalnym wypadku w rajdzie Ronde di Andora w 2011 roku. Nie pomaga mu w tym prawe przedramię, które mocno uszkodził właśnie przed sześcioma laty. Polak jednak wielokrotnie podkreślał, że ograniczona sprawność nie będzie mu przeszkadzać w prowadzeniu bolidu.

W środę Polak testował bolid Williamsa na torze Silverstone – jeździł w konstrukcji z 2014 roku. Zespół podsumował dzień jako bardzo udany, a Kubicę chwalił aktualny mistrz świata Nico Rosberg.

Czy Robert Kubica wróci na stałe do Formuły 1?
Czy Robert Kubica wróci na stałe do Formuły 1?
  • 82.0%Tak
  • 18.0%Nie

podobne informacje

Kubica: wiedziałem, że to mój ostatni rajd. Ferrari by mi zabroniło

Formuła 1: Kubica wierzy w powrót. "Jestem w lepszej formie niż dawniej"

F1: Kubica z najgorszym czasem treningu. Pokaz siły Mercedesa

Formuła 1: Szybka i deszczowa Austria. Kubica ponownie na torze