tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

U2 opóźnili koncert, żeby pokazać mecz Argentyny

Irlandzka grupa rockowa U2 10 października wystąpiła w Buenos Aires. Termin niefortunnie pokrył się z arcyważnym meczem reprezentacji Argentyny. Zespół postanowił przesunąć show, a na telebimach na stadionie puszczono transmisję spotkania z Ekwadorem.
Leo Messi i Bono (fot. PAP/Getty)

Po występie supportu – argentyńskiej grupy Joystick i zespołu Noela Gallaghera – Irlandczycy postanowili, że opóźnią wyjście na scenę o dwie godziny.

Nie musiałem długo namawiać zespołu, żeby przesunął koncert i puścił mecz. Powiedziałem im: wyobraźcie sobie jaka będzie atmosfera jak Argentyna wygra. A jeśli przegra, kibicom na osłodę pozostanie świetny koncerty – wyjaśnił Daniel Grinbank, producent show.

fot. Twitter.com

Argentyńczycy wygrali na wyjeździe z Ekwadorem 3:1 po hat-tricku Leo Messiego i – przy korzystnym wyniku Brazylii z Chile (3:0) – bezpośrednio awansowali na mundial w Rosji.

Jeszcze za kulisami lider U2 Bono powiedział do kamery: – Leo Messi pokazuje, że Bóg istnieje. Podczas samego koncertu wokalista podziękował napastnikowi Barcelony za świetny występ, co spotkało się z szaloną reakcją fanów.

podobne informacje

Mundial 2018. TOP 10: najładniejsze gole na turnieju

Mundial 2018. Rozżalony Maradona porównał Messiego do postaci z... komiksu

Mundial 2018. Turniej już bez Ronaldo i Messiego. Szansa dla Neymara

Mundial 2018. Turniej bez największych. Nowy rozdział "Złotej Piłki"?