tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kontuzja Piszczka problemem BVB. Kto go zastąpi?

Kontuzja Łukasza Piszczka, której obrońca doznał podczas meczu z Czarnogórą, jest sporym problemem dla trenera Borussii Dortmund – Petera Bosza. Holender będzie zmuszony zastąpić Polaka jednym z młodych i mniej doświadczonych zawodników.
Łukasz Piszczek (fot. Getty Images)

Pomysł na Muellera. Wróci za plecy Lewandowskiego?

Piszczek jest w tym sezonie kluczowym elementem zespołu. Z siedmiu dotychczasowych spotkań Bundesligi aż sześć rozegrał w pełnym wymiarze, a tylko w jednym meczu zszedł wcześniej z boiska – w wygranym 6:1 starciu z Borussią Moenchengladbach. Polak prezentuje wysoką formę, dlatego jego kontuzja skomplikowała plany trenera BVB.

Dokładne badania wykazały, że pauza Piszczka może potrwać nawet do końca roku. To oznacza, że w rundzie jesiennej już nie wystąpi, a szansę gry na prawej stronie bloku defensywnego otrzyma jeden z dwóch młodych zawodników – 18-letni Dan-Axel Zagadou lub 23-letni Jeremy Toljan.

To o tyle trudniejsze zadanie, że ani dla jednego, ani dla drugiego nie jest to nominalna pozycja. Zagadou jest środkowym obrońcą, natomiast Toljan – lewym. Czeka więc ich spore wyzwanie, bo zastąpienie Piszczka nie będzie łatwe.

Bolt będzie trenował z Borussią. "Jeśli nie będę wśród 50 najlepszych na świecie..."

podobne informacje

Polacy w Niemczech: Lewandowski w innej lidze

Z Juventusu do BVB. Piszczek będzie miał rywala

Solidny "Lewy". O krok od awansu w klasyfikacji wszech czasów

Rekordy "Lewego". Łukasz Piszczek talizmanem BVB