tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Będzie nowa część "Rocky'ego". Stallone reżyserem!

Sylvester Stallone potwierdził, że zamierza nakręcić kolejną część "Rocky'ego". Ósmy film z tej serii będzie kontynuacją świetnie przyjętego przez krytykę dzieła "Creed", które ukazało się w 2015 roku.
Sylvester Stallone (L) i Michael B. Jordan (fot. PAP/EPA)

SZCZĘSNY KRÓLEM MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Stallone będzie reżyserem, scenarzystą i producentem, a oprócz tego po raz kolejny wcieli się w rolę Rocky'ego Balboy. Film będzie prawdopodobnie zatytułowany "Creed 2", a główną rolę zagra w nim znów Michael B. Jordan. W obrazie "Creed" wcielił się w postać syna Apollo Creeda, byłego rywala Rocky'ego z pierwszych części.

Pierwsza część cyklu powstała w 1976 roku i wywalczyła trzy Oscary. "Rocky IV" ukazał się w 1985 roku i to właśnie do tej części ma nawiązywać "Creed 2". W oryginale Rocky zmierzył się w Rosji z Ivanem Drago, którego zagrał Dolph Lundgren. Z informacji zamieszczanych przez aktora w mediach społecznościowych wynika, że po raz kolejny wcieli się w rolę Drago.

Scenarzystą i reżyserem pierwszej części "Creeda" był Ryan Coogler, jednak tym razem te obowiązki znów weźmie na siebie Stallone. Premiera dzieła jest spodziewana w drugiej połowie 2018 roku.

(fot. instagram.com)

podobne informacje

Bił się z Alim i... niedźwiedziem! Oto prawdziwy "Rocky"