tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Legendarna mapa Dust 2 wraca w odświeżonej formie

Valve od kilku miesięcy pracowało nad ulepszeniem mapy Dust 2. Wielki powrót tej legendarnej lokacji nie tylko został zapowiedziany, ale została też udostępniona wersja dla beta testerów.
(fot. Facebook)

Dust 2 zadebiutował ponad 15 lat temu jako jedna z map dostępnych w grze Counter-Strike 1.1. Ta prosta i zarazem niezwykle przystępna arena szybko zdobyła rzesze zwolenników. Jej odświeżone warianty ukazały się w kolejnych odsłonach Counter-Strike'a i przez wiele lat uważana była za flagową lokację gry. Po tak długim czasie Dust 2 został już poważnie nadgryziony zębem czasu i mapa zdecydowanie wymagała gruntownego remontu. W lutym bieżącego roku Valve wzięło ją na warsztat.

Przez kilka miesięcy społeczność mogła liczyć głównie na spekulacje i plotki docierające z nieoficjalnych źródeł. Firma odpowiedzialna za wyprodukowanie CS:GO ostatecznie przerwała zmowę milczenia i oświadczyła, że Dust 2 już wkrótce trafi do aktywnej puli map. Ta deklaracja znalazła potwierdzenie w najnowszej aktualizacji. Obecnie mapa została udostępniona beta testerom. Deweloperzy liczą na opinie i uwagi ze strony społeczności. Po wprowadzeniu stosownych poprawek legendarna arena znów zagości na oficjalnych serwerach.

Okazuje się jednak, że niewiele pozostało z piaszczystej scenerii opisywanej lokacji. Wprawdzie układ budynków jest bardzo zbliżony do pierwowzoru, lecz tekstury dużo bardziej przypominają te z Inferno. Użytkownik woKaa zamieścił w serwisie YouTube film prezentujący Dust 2 w odświeżonej formie.

podobne informacje

Jankos: nie wyobrażam sobie esportu na igrzyskach olimpijskich

AGO Gaming kontra Chiefs w ESEA Global Challenge

Ranking 10 najbardziej dochodowych gier 2017

CS:GO w 2017: brazylijski tron, spadek formy Virtus.pro...