tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Grupy kwalifikacyjne do siatkarskich ME. Polacy pewni udziału

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) ogłosiła grupy kwalifikacyjne do mistrzostw Europy siatkarzy i siatkarek w 2019 roku. O awans nie muszą się martwić nasze reprezentacje.
Reprezentanci Polski (fot. PAP)

Polak trenerem kadry siatkarzy? "Dobrze, że w końcu się zgłosili"

Siatkówka idzie drogą obraną przez inne najpopularniejsze dyscypliny. W 2016 roku po raz pierwszy w piłkarskim Euro wystąpiły 24 zespoły. EuroBasket 2017 organizowały cztery państwa. Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn w 2019 roku ugoszczą cztery kraje – Francja, Słowenia, Belgia i Holandia. Turniej siatkarek rozegrany zostanie z kolei w Polsce, Czechach, Węgrzech i Turcji.

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019

Przy starej formule, słaby występ Polaków podczas niedawnego turnieju sprawiałby, że o udział w kolejnym nasi siatkarze musieliby rywalizować w eliminacjach. Zadanie ułatwiła jednak CEV. W czwartek organizacja podała skład grup kwalifikacyjnych.

Poza czterema gospodarzami występu pewnych jest pozostałych osiem czołowych zespołów ostatnich mistrzostw w Polsce – Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska i Turcja. O dalsze dwanaście miejsc powalczy 26 zespołów podzielonych na siedem grup. Awansują zwycięzcy oraz pięć najlepszych ekip z drugich miejsc.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 13-29 września 2019.

(fot. cev.lu)

Mistrzostwa Europy siatkarek 2019

Polki były pewne udziału w turnieju, bo nasz kraj zorganizuje tę imprezę wspólnie z Turcją, Węgrami i Czechami. W mistrzostwach wystąpią także Serbki, Holenderki, Azerki, Włoszki, Rosjanki, Białorusinki, Niemki i Bułgarki. W kwalifikacjach zagrają 24 zespoły w sześciu grupach – awans wywalczą po dwa najlepsze w każdej z nich.

Polska ugości drużyny, rywalizujące w fazie grupowej (wraz z Czechami i Węgrami), 1/8 finału oraz ćwierćfinale. Decydujące o medalach spotkania zostaną rozegrane w Turcji.

(fot. cev.lu)
Glinka o ME: poziom gry Polek był mierny

podobne informacje

ME siatkarzy: Rosja i Niemcy w półfinale