tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Oko w oko" – Natalia Partyka

Jacek Kurowski porozmawiał z Natalią Partyką, która m.in. zdobyła pięć złotych medali igrzysk paraolimpijskich, trzykrotnie uczestniczyła w igrzyskach olimpijskich (Pekin 2008, Londyn 2012 i Rio de Janeiro 2016) i jest jedną z najlepszych polskich tenisistek stołowych.

O złotych medalach zdobywanych na igrzyskach parolimpijskich…
Muszę przyznać, że medal w Atenach przyszedł najłatwiej. Nikt mnie nie znał, nikt niczego ode mnie nie oczekiwał. Każde kolejne igrzyska były coraz trudniejsze, było coraz więcej oczekiwań i więcej nerwów.

O rywalizacji w igrzyskach z pełnosprawnymi…
Na igrzyskach paraolimpijskich jest mniejsza konkurencja, jest mniej zawodników. Jest też niższy poziom sportowy. Podjęłam decyzję o rywalizacji z pełnosprawnymi. Wtedy jest trudniej.

O marzeniu zdobycia złotego medalu olimpijskiego…
Kilka medali paraolimpijskich już mam, więc wiadomo, że marzę też o medalu igrzysk olimpijskich. To marzenie każdego sportowca. Mam świadomość, że tego marzenia może nigdy nie uda się zrealizować. Nikt nie zabroni mi jednak o tym marzyć. To coś do czego dążę.

O dominacji Chińczyków w tenisie stołowym...
To jest ich sport narodowy. Mają tradycję, świetne ośrodki, ten sport uprawia mnóstwo osób. W Europie byłoby to nie do pomyślenia. Kilkuletnie dzieci grają na poziomie nastolatków. Dzięki temu rozwijają się szybciej niż dzieci w Europie.

najpopularniejsze

MŚ 2018: gwiazdor Romy poza składem Belgii

Kibic Legii ma dość! Dlaczego rzucam Ekstraklasę?

Media: niespodzianki w składzie Hiszpanów. Gracze Chelsea nie pojadą do Rosji

Bayern – Eintracht 1:1: gol Roberta Lewandowskiego!

Mecz Lech – Legia w TVP2