tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pjongczang: "Jesteśmy jedną drużyną" hasłem polskiej reprezentacji

"Jesteśmy jedną drużyną" – pod takim hasłem Polski Komitet Olimpijski będzie promował reprezentację, która w lutym będzie w Pjongczangu walczyć przez 17 dni o medale zimowych igrzysk. W ten sposób chce zachęcić do wspólnego kibicowania biało-
(fot. Getty)

Głównym motywem graficznym kampanii są kolorowe piktogramy – odzwierciedlające najważniejsze symbole igrzysk. Ich geometryczne kształty i żywe kolory nawiązują do bogatej kultury Korei Południowej.

– Zależało nam na prostym i bezpośrednim przekazie, stąd wybranie dziewięciu najważniejszych skojarzeń z zimą i igrzyskami w postaci właśnie symboli graficznych. Medal, góry, arena, śnieg, narty, cel, trasa, meta, łyżwy - między innymi właśnie te symbole chcemy przekazać naszym olimpijczykom, kibicom i sponsorom, aby w ten sposób pokazać, iż emocje olimpijskie łączą nas wszystkich. Udział zawodników w kampanii był dla nas najważniejszy. Cieszymy się, że zechcieli być częścią projektu i aktywnie włączyć się w promowanie idei olimpijskiej – powiedział cytowany na portalu olimpijski.pl dyrektor działu marketingu PKOl Ireneusz Kutyła.

Kampania potrwa od połowy października 2017 roku do zakończenia igrzysk w Pjongczangu.

fot. olimpijski.pl