tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Christian Pulisic wynagrodził kibicowi piękny gest

Jeden z fanów piłkarza reprezentacji USA Christiana Pulisicia wystawił na aukcji koszulkę podpisaną przez idola, aby wspomóc ofiary huraganu Maria w Portoryko. Gdy zawodnik się o tym dowiedział, obiecał wesprzeć poszkodowanych i wynagrodzić kibica.
Christian Pulisic (fot. Getty)

Mecz el. MŚ zostanie powtórzony? "Istnieją precedensy"

Siedmioletni Alex Idarra sprzedał za ok. 3000 dolarów koszulkę podpisaną przez Pulisica przed marcowym meczem eliminacji mistrzostw świata z Hondurasem (6:0).

– Rezygnujesz z czegoś, co wiele dla ciebie znaczy. Dziękuję ci za to, co robisz. Mam nadzieję, że to pomoże mieszkańcom Portoryko – napisał 19-letni pomocnik Borussii Dortmund w wiadomości do Alexa, opublikowanej na stronie internetowej piłkarskiej federacji Stanów Zjednoczonych.

Christian Pulisic (fot. Getty) Zapowiedział również, że wpłaci pewną kwotę na pomoc wyspie zamieszkanej przez ok. 3,4 mln mieszkańców, którzy poważnie ucierpieli po przejściu huraganu. Wiele osób nie ma dostępu do wody i jedzenia.

Poza tym piłkarz przekaże Alexowi podpisaną przez siebie koszulkę, w której grał z Panamą w ubiegłym tygodniu (4:0). Zdobył w tym meczu jedną z bramek.

Gola strzelił także we wtorek w spotkaniu z Trynidadem i Tobago. Jego zespół przegrał jednak 1:2 i nie zakwalifikował się na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

podobne informacje

Gwiazda BVB rozpoczęła rok pięknym... wsadem

Kibic pomógł piłkarzowi Borussii. "Chciałbym zobaczyć psa"

Piotr Nowak: problem USA? Amerykanie nie chcą już wyjeżdżać do Europy

El. MŚ 2018: rozpacz w USA. "Wykopaliśmy sobie grób"