36
14.10.2017, 13:00
Superliga, 2017/2018, 7. kolejka

Superliga: Orlen Wisła nie dała szans Miedziowym

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przegrali z Orlenem Wisłą Płock 21:36 (10:17) w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi. Wicemistrzowie Polski umocnili się na prowadzeniu w tabeli grupy pomarańczowej rozgrywek.
Zawodnik Zagłębia Lubin Dawid Dawydzik i Tomasz Gębala (P) z Orlenu Wisły Płock (fot. PAP)

Przewaga gości nie podlegała przez cały mecz dyskusji. Po kwadransie było już 9:2 dla wicemistrzów Polski.

Miedziowi próbowali mozolnie odrabiać straty, ale mimo dobrej postawy Michała Stankiewicza, który zdobył 5 bramek dla Zagłębia, gospodarze przegrywali do przerwy 10:17.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, a rozpędzeni goście powiększali przewagę. Szczególnie niebezpieczne były ich kontry.

Bardzo dobrze pracowaliśmy, szczególnie w środku defensywy, co przyniosło efekt. Widzę, że w Zagłębiu wykonywana jest bardzo dobra praca, mają młody perspektywiczny zespół i życzę im wszystkiego dobrego – powiedział po meczu Piotr Przybecki, trener Orlen Wisły Płock.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Lovrena Mihicia (Orlen Wisła).