tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ustalono wiek cudownego dziecka Borussii

Koniec zamieszania wokół wieku młodej gwiazdy Borussii Dortmund Youssoufy Moukoko. Piłkarski świat zastanawiał się, czy urodzony w Kamerunie zawodnik ma faktycznie 12 lat. Wątpliwości rozwiał urząd w Hamburgu.
Youssoufa Moukoko (fot. Getty Images)

Od tygodni media informują o fenomenie Youssoufy Moukoko, który jak na zawołanie strzela bramki w juniorskiej drużynie Borussii Dortmund. Więcej uwagi poświęca się jednak temu, ile lat naprawdę ma utalentowany zawodnik.

Jak się okazało, w jednym z urzędów miejskich w Hamburgu odnaleziono dokument z 2016 roku potwierdzający, że Moukoko urodził się 20 listopada 2004 roku w stolicy Kamerunu, Jaunde. Z niemieckich dokumentów wynika więc, że ma faktycznie 12 lat. Oczekiwane jest jednak jeszcze potwierdzenie od władz kameruńskich.

fot. Twitter

W dziewięciu meczach w drużynie U17 Moukoko strzelił już 20 goli i ponieważ posiada niemiecki paszport został powołany do reprezentacji do lat 16.

Ojciec Youssoufy jest od 25 lat obywatelem Niemiec i mieszka w Hamburgu. Matka chłopca ma mieć 28 lat, co mogłoby być jedną z przesłanek, że piłkarz nie ma więcej niż 12 lat.

BVB otwiera szkółkę piłkarską w Polsce

podobne informacje

Christian Pulisic nie chce przedłużyć umowy. Transfer o krok

Zalegające śmieci i smród. Franck Ribery lekceważy skargi

Media: skandal po meczu Bayernu. Franck Ribery pobił dziennikarza

Media: fenomenalny Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek z problemami