Jake Dotchin
Steven Stamkos 10'56'' 41'47''
Mikhail Sergachyov

NHL: Nikita Kuczerow jak Mario Lemieux

Hokeiści Tampa Bay Lightning odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu w lidze NHL. Na wyjeździe wygrali z Detroit Red Wings 3:2. W każdym z sześciu meczów tego sezonu bramki dla Lightning zdobywał Nikita Kuczerow. W poniedziałek rosyjski hokeista strzelił dwa gole. Transmisje z meczów NHL w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej.
(fot. Getty Images)

Owieczkin kontra Crosby. Listopadowe hity NHL w TVP Sport

W ostatnich 30 latach było tylko czterech zawodników, którzy zdobyliby gole w każdym z pierwszych sześciu spotkań rozgrywek NHL. Na tej liście są: Steve Yzerman (1988), Mario Lemieux (1992), Keith Tkachuk (2008) i Kuczerow.

Moim głównym zadaniem jest pomaganie zespołowi, nie myślę o serii bramek. Im więcej wygramy na początku sezonu, tym łatwiej będzie później – stwierdził 24-letni Rosjanin, który w poniedziałkowym meczu wpisał się na listę strzelców w 11. i 42. minucie. Łącznie ma na koncie siedem goli.

(fot. twitter.com)

Trafienie dla triumfatorów zaliczył także Tyler Johnson w 10. minucie. Autorami bramek dla Czerwonych Skrzydeł byli Justin Abdelkader (23.) i Mike Green (37.).

Zespół Tampa Bay Lightning zajmuje pierwsze miejsce w tabeli NHL – 10 punktów. Hokeiści Detroit Red Wings są w gronie dziewięciu ekip, które zgromadziły 8 pkt.

NHL: Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs (skrót)