tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Arsenal chce sprzedać Oezila, ale chętnych brak

Mesut Oezil nie może porozumieć się z Arsenalem w sprawie nowego kontraktu, dlatego klub postara się sprzedać się go w letnim oknie transferowym – donosi "Daily Mirror". Niemiec ma jednak tak wysokie wymagania finansowe, że trudno będzie znaleźć na niego kupca...
Alexis Sanchez (L) i Mesut Oezil (fot. Getty)

Wenger wściekły po meczu. "To skandal!"

Umowa Oezila z Arsenalem wygasa z końcem czerwca i nadal nie została przedłużona. Niemiec oczekuje tygodniowej pensji na astronomicznym poziomie 350 tysięcy funtów. Arsenal jest gotów płacić mu 275 tys. funtów tygodniowo. Na porozumienie się nie zanosi, dlatego Arsene Wenger postara się sprzedać Oezila zimą, by w ogóle cokolwiek jeszcze na nim zarobić. W przeciwnym razie odejdzie latem za darmo.

Według "Daily Mirror", wysokie wymagania pomocnika odstraszają jednak potencjalnych kontrahentów. Na razie wstępne zainteresowanie wyraził Inter Mediolan. Inna jest sytuacja Alexisa Sancheza, który jest już właściwie jedną nogą w Manchesterze City. Jego transfer do drużyny Pepa Guardioli nie doszedł do skutku przed sezonem, ale zimą może się ziścić. Sanchez też ma kontrakt do czerwca, a Arsene Wenger przyznał niedawno, że i on, i Oezil mogą odejść w zimowym oknie transferowym.

Według brytyjskiego dziennika, 29-letniego Oezila nikt nie będzie siłą zatrzymywał w Londynie. Szatnia ma mu za złe brak ambicji i obojętną postawę, a czarę goryczy miał przelać ostatni ligowy mecz. Niemiec wszedł na boisko w meczu z Watfordem przy stanie 1:0 dla Arsenalu. Na koniec spotkania na tablicy widniał wynik 1:2, a były pomocnik Realu Madryt nie zrobił wiele, by zmienić ten stan rzeczy.

podobne informacje

"Pasażer za 500 tysięcy euro". Co się stało z Alexisem Sanchezem?

Premier League: co w Arsenalu zmienił Unai Emery?

Liga Europejska: trzech Polaków na placu, aż pięć goli w Lipsku

Zaskakujący transfer. Dziewięciolatek w Arsenalu