tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pechowe schody. Przymusowa pauza Hayboecka

Austriak Michael Hayboeck doznał kontuzji podczas przygotowań kadry skoczków do zbliżającego się sezonu. Według wstępnych informacji zawodnika czeka kilkutygodniowa przerwa – podaje portal skispringen.com.
(fot. Getty Images)

Ważna zmiana w regulaminie PŚ w skokach

Hayboeck musiał przedwcześnie zakończyć trening biegowy na schodach podczas zgrupowania na Cyprze, po tym jak nieszczęśliwie skręcił kostkę.

Mam tu na szczęście doskonałą opiekę medyczną, z którą zaczęliśmy już zabiegi fizjoterapeutyczne. Pozostanę na Cyprze, gdzie będę kontynuował rehabilitację. Kontuzja przytrafiła się w niefortunnym momencie, ale na to akurat nie ma wpływu – mówił niepocieszony skoczek.

Po słabych skokach w zawodach letniego Pucharu Świata, forma Austriaka eksplodowała w październiku, kiedy to zdobył tytuł mistrza kraju na igielicie, zarówno na dużej, jak i średniej skoczni.

Zima nadchodzi... Jak do sezonu przygotowują się rywale Polaków?

Austriaccy skoczkowie przygotowują się do sezonu tradycyjnie na Cyprze. Potem trener Heinz Kuttin ma poświęcić się indywidualnym treningom z zawodnikami.

Zawody Pucharu Świata rozpoczną w połowie listopada skoki w Wiśle. Prawdopodobnie nie weźmie w nich udziału Hayboeck.

Szczegółowe relacje z przygotowań do konkursów w Wiśle już od 10 listopada. Transmisje, wywiady i kulisy zawodów w Telewizji Polskiej.

Puchar Świata w Wiśle: trwa produkcja śniegu

podobne informacje

Stoch perfekcyjny na TCS? "Może znów się uda"

Polacy gonią świat. Awans w tabeli wszech czasów

Skoki, rozmowa ze Stefanem Horngacherem i łyżwiarstwo. Zobacz plan niedzielnych transmisji w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

"Wczoraj nasi się dziwili, dziś zdziwiła się reszta świata". Skoczkowie po zwycięstwie