0
3
3

Heavy metal drużyny Kloppa. Maribor – Liverpool 0:7

Liverpool rozgromił na wyjeździe Maribor 7:0 (4:0) w meczu 3. kolejki grupy E Ligi Mistrzów. Sensacyjnie zakończył się mecz w Moskwie, gdzie Spartak rozbił Sevillę aż 5:1 (1:1).
Radość piłkarzy Liverpoolu (fot. PAP/EPA)

– Są drużyny, które chcą grać w piłkę jak orkiestra. Ja wolę heavy metal – mówił Juergen Klopp, jeszcze za czasów pracy w Borussii Dortmund. Teraz ten styl prezentuje Liverpool, o czym dobitnie przekonali się we wtorkowy wieczór mistrzowie Słowenii.

Roberto Firmino (fot. PAP/EPA) The Reds prowadzili dwiema bramkami po niespełna kwadransie. W 4. minucie Roberto Firmino wykorzystał dokładne podanie Mohameda Salaha, a w 13. Philippe Coutinho skorzystał z podania Jamesa Milnera. Jeszcze przed przerwą Salah dwukrotnie ośmieszył obronę Mariboru. Najpierw świetnie podał mu Firmino, a później Alberto Moreno.

Po przerwie Liverpool zaczął znacznie spokojniej, ale... i tak strzelił jeszcze trzy gole. Na początku drugiej połowy piątego dołożył Firmino, wykorzystując dośrodkowanie Coutinho z rzutu wolnego. W 86. minucie trafił Alex Oxlade-Chamberlain, a w 90. ten popis strzelecki zakończył Trent Alexander-Arnold.

Liverpoolczycy odnieśli pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów i od razu zostali liderem grupy, z pięcioma punktami. Maribor pozostaje bez wygranej.

Spartak Moskwa – Sevilla 5:1 (1:1)
Bramki: Promes 18, 90, Melgarejo 58, Głuszakow 67, Adriano 74 – Kjaer 30.

Piłkarze Spartaka Moskwa (fot. PAP/EPA) Niespodzianką zakończyło się spotkanie na moskiewskim Otkrytije Ariena, gdzie Spartak podejmował Sevillę. To Hiszpanie byli faworytami tego starcia, ale w 18. minucie zaskoczył ich Holender Quincy Promes, wykorzystując podanie Andrieja Jeszczenki.

Sevilla wyrównała jednak w 30. minucie po rzucie rożnym. Choć strzał głową Simona Kjaera był nieskuteczny, to dobitka nogą była już skuteczna. Remis sprawił, że goście zaczynali przejmować kontrolę nad meczem i wydawało się, że to oni są bliżej drugiego gola.

Tymczasem gospodarze nastawili się na kontrataki i ta strategia okazała się bardzo dobra. Najpierw prowadzenie dał Spartakowi Lorenzo Melgarejo, a na 3:1 podwyższył w 67. minucie Dienis Głuszakow. Na kwadrans przed końcem gola strzelił Luiz Adriano, a rywali pognębił w 90. minucie Promes, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.