tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Johaug przerwała treningi. "Muszę odnaleźć siebie"

Therese Johaug przeżywa trudne chwile. Norweżka, której z powodu dyskwalifikacji zabraknie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, przerwała treningi. – I ciało, i głowa powiedziały w końcu stop. To dobrze spojrzeć na wszystko z dystansu – powiedziała biegaczka.
Therese Johaug (fot.PAP/EPA)

Jesienią 2016 roku w organizmie Johaug wykryto zakazany clostebol, a 22 sierpnia 2017 roku 29-latka została zdyskwalifikowana przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) na osiemnaście miesięcy. Na konferencji prasowej po upublicznieniu wyroku, Norweżka zapowiadała, że jej kolejnym celem są przyszłoroczne mistrzostwa świata w Seefeld i że do nich zamierza się przygotowywać.

Johaug wciąż trudno jest jednak pogodzić się z decyzją CAS, dlatego postanowiła zrobić sobie przerwę. Na początku października była w Stanach Zjednoczonych, gdzie w mistrzostwach świata w wioślarstwie startował jej partner – Nils Jakob Hoff. Z kolei ostatnie dni spędziła z przyjaciółkami w Oslo.

Therese Johaug (fot. Getty Images) Szczerze mówiąc, nie trenowałam ostatnio specjalnie dużo. Postanowiłam trochę odpuścić. Nie mam przed sobą żadnych celów. Muszę ponownie odnaleźć siebie. Po Świętach Bożego Narodzenia będę znowu gotowa – powiedziała w rozmowie z dziennikiem "Verdens Gang".

To oznacza, co potwierdził menedżer biegaczki – Jorn Ernst – że Johaug prawdopodobnie zrezygnuje z zaplanowanego wcześniej wysokogórskiego zgrupowania we włoskim Seiser Alm.

Johaug to multimedalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, a także dwukrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W bogatej kolekcji brakuje jej tylko indywidualnego złota olimpijskiego.

NADCHODZI REWOLUCJA W BIEGACH. KONIEC SPRINTU? "KLASYKIEM"

Justyna Kowalczyk o Alpe Cermis: było równie ciężko jak zimą
Kowalczyk i... nartorolki. Powrót na Alpe Cermis
Nowa grupa Kowalczyk. "Moja przyszłość to maratony"
Przenosiny Justyny Kowalczyk. Nowa grupa Polki

podobne informacje

Przymusowy powrót do domów. Struli się... pizzą

PŚ w biegach: zatrucie reprezentacji Norwegii... nieświeżą pizzą

Johaug dostała w prezencie od Bjoergen wszystkie "złote" narty

Koniec dyskwalifikacji. Johaug wróciła do startów