tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Towarzyski mecz Polski z Brazylią możliwy, ale nie w marcu

Wciąż istnieje możliwość, że Polska rozegra towarzyski mecz z Brazylią przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata w Rosji lub jesienią – przyznał sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki. Wiadomo jednak, że do spotkania nie dojdzie w marcu.
Robert Lewandowski i Neymar (fot. Getty)

Żewłakow o Borucu: zawsze "robił" atmosferę

O tym terminie spekulowano w mediach, po tym jak możliwości sparingu z Brazylią nie wykluczył prezes Zbigniew Boniek. Wówczas jeszcze Canarinhos mieli ustalony tylko jeden mecz towarzyski w tym miesiącu – 27 marca z Niemcami. Teraz wiadomo już, że kilka dni wcześniej pięciokrotni mistrzowie świata zmierzą się z Rosją.

P. Coutinho, Neymar, G. Jesus (fot. Getty) – Brazylia rozegra cztery mecze towarzyskie do końca marca 2018 roku. W listopadzie br. rywalami będą Japonia i Anglia, a w marcu zmierzymy się z Rosją i Niemcami. Dotychczas nie mamy żadnych wiadomości o spotkaniu z Polską – poinformował Vinicius Rodrigues z biura prasowego reprezentacji Brazylii. Sawicki potwierdził, że PZPN jest w kontakcie z federacją brazylijską.

– Wiemy, że w terminie marcowym nie jest możliwe zagranie z reprezentacją tego kraju. Cały czas rozmawiamy i szukamy ewentualnego innego terminu. Czy będzie taki mecz – jeszcze nie wiadomo. Dużo zależy od losowań, terminarzy itd. Czy takie spotkanie może odbyć się tuż przed mundialem? Planujemy dwa towarzyskie mecze na początku czerwca, przed wyjazdem do Rosji, więc jest to jak najbardziej możliwe. Jeżeli nie zagramy wówczas z Brazylią, to być może uda się jesienią – powiedział.

Biało-czerwoni w elicie. Rankingi nie grają, ale...

podobne informacje

Oceny Polaków za mecz towarzyski z Irlandią we Wrocławiu

Skład Polaków na towarzyski mecz Polska – Irlandia we Wrocławiu

Polska – Irlandia w TVP! [TRANSMISJA]

Awans biało-czerwonych w najnowszym rankingu FIFA