De Bruyne ściął się z Silvą. "Tak samo kłócę się z żoną"

Kevin De Bruyne w meczu z Napoli (2:1) zaliczył kolejny świetny występ, ale w przerwie humor mu nie dopisywał. Miał pretensje do sędziego i nie mógł zrozumieć, czemu koledzy nie pozwalają mu porozmawiać z arbitrem technicznym.
Raheem Sterling (L) i Kevin De Bruyne (fot. Getty)

Zieliński surowo oceniony. "Zmiażdżyli go w środku pola"

"Pozwólcie mi mówić!" – krzyczał kilka razy wściekły Belg do Davida Silvy i Fernandinho. Potem wściekły zszedł do szatni narzekając pod nosem: "Nie akceptuję tego". Co wywołało w nim tak gorącą reakcję? Być może kontrowersyjny rzut karny, który sędzia przyznał Napoli (zmarnowany przez Driesa Martensa), a może żółta kartka, którą sam zobaczył w 44. minucie?

Kibice nie znali z tej strony spokojnego zwykle piłkarza. – Mieliśmy tylko małą dyskusję, po minucie o niej zapomnieliśmy. Takie same dyskusje miewam z żoną. Podejrzewam, że wy też – mówił po meczu do dziennikarzy, już zrelaksowany i uśmiechnięty.

(fot. twitter.com/btsportfootball)

Czasem takie rozmowy są potrzebne. Nie wszystko jest zawsze pozytywne. Ale to była mała rozmowa, chciałem tylko zapytać o coś sędziego technicznego, ale koledzy mi nie pozwolili. Byłem tylko troszkę zły, takie rzeczy się zdarzają. Na takim poziomie dyskusję bywają przydatne – zakończył.

26-letni De Bruyne jest w tym sezonie w doskonałej formie. Asysta przy golu Gabriela Jesusa na 2:0 była już jego siódmą w tym sezonie. Nic dziwnego, że jego agenci już walczą o podwyżkę. – Ile ma zarabiać? Nie mogę powiedzieć, ale jeśli znacie zarobki Neymara i Kyliana Mbappe, to macie obraz – powiedział dziennikarzom agent zawodnika, Patrick De Koster. Mbappe zgarnia w PSG ok. 300 tysięcy funtów tygodniowo. Neymar – dwa razy tyle...