tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

BBC: di Resta nie jest zagrożeniem dla Kubicy

Paul di Resta nie jest realnym zagrożeniem dla Roberta Kubicy – poinformował Andrew Benson, szef F1 w BBC. Brytyjczyk testował w środę bolid Williamsa na Hungaroringu. Jego rezultaty miały stanowić punkt odniesienia do wyników uzyskiwanych przez Polaka.
Robert Kubica (fot. Getty)

Tajemniczy Williams. Kubica zakończył ważny test

Benson twierdzi, że di Resta to idealny kierowca rezerwowy dla brytyjskiego zespołu. "Na tym etapie nie jest brany pod uwagę jako poważny kandydat" – napisał.

Wśród kandydatów do jazdy w Williamsie są jeszcze Felipe Massa, Pascal Wehrlein i Kubica. Zespół ma podjąć decyzję do końca roku. Polak jeździł we wtorek na Hungaroringu. Zdaniem obserwatorów był to "bardzo produktywny dzień".

Paul di Resta (fot. Getty) Zagraniczne media spekulują, że krakowianin pojawi się w bolidzie Williamsa jeszcze w tym roku. Kubica miałby sprawdzić się w tegorocznej konstrukcji podczas treningów przed Grand Prix Brazylii lub Abu Zabi. Aktualnie Polak jest faworytem do objęcia fotela drugiego kierowcy. Nie bez znaczenia jest fakt, że ma za sobą wsparcie kibiców oraz wzbudza duże zainteresowanie mediów.

"Plotki w padoku wskazują na to, że Robert mógłby pojechać w sesji w Brazylii lub Abu Zabi. Prawdopodobnie w obu tych lokalizacjach, w aucie z 2017 roku. To byłaby dobra szansa na test w intensywniejszych okolicznościach" – napisał David Hujber z węgierskiego "Autosportu".

Jest jeszcze trzecia możliwość. Kubica mógłby wziąć udział w kolejnych testach. Dla młodych kierowców, którzy będą mieli okazję sprawdzić się po zakończeniu sezonu w Abu Zabi.

Kolejne testy Kubicy. Tym razem Williams...
Czy Robert Kubica wróci na stałe do Formuły 1?
Czy Robert Kubica wróci na stałe do Formuły 1?
  • 82.0%Tak
  • 18.0%Nie

podobne informacje

Rosyjski duet w Williamsie? Kubica niepewny miejsca

Robert Kubica zaskoczył. "Spójrzcie, kto wrócił" [ZDJĘCIA]

Powrót Kubicy kwestią czasu? "Przy odejściu Strolla to prawdopodobne"

Złe wiadomości dla Kubicy. Stroll poinformował o przyszłości