31
18.10.2017, 18:30
Superliga, 2017/2018, 8. kolejka

Orlen Wisła – Vive 30:31. Emocje w "świętej wojnie"

Szczypiorniści PGE Vive Kielce pokonali Orlen Wisłę Płock 31:30 (17:15) w hicie 8. kolejki PGNiG Superligi. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Michał Jurecki.
Alex Dujszebajew (fot. PAP/Marcin Bednarski)

Polscy szczypiorniści odegrali kultowe sceny z "Kilera". Dają radę!

Obie drużyny przystępowały do spotkania ósmej kolejki niepokonane. Faworytem było jednak Vive, które po raz ostatni z Orlen Wisłą przegrało w marcu ubiegłego roku. Od tego czasu zawodnicy Tałanta Dujszebajewa odnieśli dziewięć kolejnych zwycięstw w bezpośrednich starciach.

Michał Jurecki (L), Sime Ivić (P) (fot. PAP/Marcin Bednarski) Pierwsza połowa zdawała się potwierdzać przewidywania bukmacherów. Początek należał do płocczan, ale w kolejnych minutach mozolną przewagę zaczęli budować goście. Do przerwy było 17:15.

W drugiej połowie mistrzowie Polski stracili kontrolę nad meczem. Znakomicie grał Valentin Ghionea, który wyprowadził Orlen Wisłę na prowadzenie 24:23. Doszło do zaciętej końcówki, w której kilku szans nie wykorzystali zawodnicy Piotra Przybeckiego. Kluczową bramkę zdobył Michał Jurecki. Reprezentant Polski po indywidualnej akcji pokonał Marcina Wicharego.

Orlen Wisła – PGE Vive Kielce 30:31(15:17)
Orlen Wisła: Marcin Wichary, Adam Morawski – Michał Daszek, Gilberto Duarte 1, Przemysław Krajewski 1, Nemanja Obradović 4, Valentin Ghionea 11, Tomasz Gębala 3, Sime Ivić 3, Maciej Gębala 2, Igor Żabić 3, Jose de Toledo 2.
PGE VIVE: Sławomir Szmal – Michał Jurecki 3, Alex Dujszebajew 5, Mateusz Kuc, Julien Aguinagalde 2, Karol Bielecki 7, Mateusz Jachlewski 1, Manuel Strlek 3, Blaż Janc 1, Krzysztof Lijewski 5, Mariusz Jurkiewicz 2, Uros Zorman 1, Marko Mamić, Darko Dukić 1.

Kary: po 10 minut. Czerwona kartka z gradacji Marko Mamić. Widzów: ok. 5 tys. Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maiej Łabuń ze Szczecina.

Czy PGE Vive obroni tytuł mistrza Polski?