0
3
3

Chelsea – AS Roma 3:3. Przepiękna bramka Dzeko

Chelsea po znakomitym meczu zremisowała z AS Roma 3:3 (2:1) w 3. kolejce grupy C Ligi Mistrzów. Po dwa gole strzelili Eden Hazard oraz Edin Dzeko, z dobrej strony zaprezentował się także Aleksandar Kolarov, który zdobył bramkę i zanotował asystę.
Edin Dzeko (fot. Getty Images)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE ZE WSZYSTKICH ŚRODOWYCH SPOTKAŃ

JAK PADŁY GOLE?
1:0 (11') – podanie Luiza zatrzymał Juan Jesus, jednak zrobił to tak niefortunnie, że do piłki ponownie dopadł jego rodak i mierzonym strzałem zza pola karnego nie dał żadnych szans Alissonowi.
2:0 (37') – Hazard przechwycił piłkę na swojej połowie, podbiegł kilkanaście metrów, podał do Moraty, którego strzał zamienił się w podanie i Belg podwyższył na 2:0.
2:1 (40') – Kolarov oszukał Azpilicuetę, wpadł w pole karne, strzelił, piłkę trącił jeszcze Christensen i Courtois skapitulował.
2:2 (64') – przepiękne, kilkudziesięciometrowe podanie Fazio i jeszcze piękniejszy strzał z woleja Dzeko. Cudowna bramka!
2:3 (70') – dośrodkowanie Kolarova z rzutu wolnego i Dzeko strzałem głową po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
3:3 (75') – Pedro na głowę Hazarda, a ten efektownym strzałem pokonał Alissona.

JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?
5' – przechwyt Bakayoko, który podał do Hazarda, Belg wypatrzył dobrze ustawionego Moratę, jednak Hiszpan strzelił prosto w ręce Alissona.
8' – znakomita indywidualna akcja Perottiego, ale strzał z 17. metra minimalnie niecelny.
31' – przypadkowe podanie Strootmana trafiło pod nogi Nainggolana, jednak kapitalną interwencją popisał się Courtois.
35' – kolejna bardzo dobra okazja Perottiego, który w najważniejszym momencie się nie popisał i Courtois nie miał problemów ze złapaniem piłki.
54' – Kolarov znów ofensywnie, Serb wstrzelił piłkę w pole karne i gdyby nie interwencja Courtois, to Dzeko doprowadziłby do wyrównania.
76' – strzał Nainggolana z dystansu niecelny. Zabrakło niewiele.
81' – znakomite dośrodkowanie i po kolejnym strzale głową Dzeko blisko hat-tricka.

Eden Hazard (fot. Getty Images)

BOHATER SPOTKANIA
Nie bohater, a bohaterowie. Mowa rzecz jasna o Edenie Hazardzie oraz Edinie Dzeko, którzy dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Zdecydowanie najefektowniejsze trafienie wieczoru zaliczył jednak reprezentant Bośni i Hercegowiny. Gol napastnika Romy, który rozgrywał setne spotkanie w barwach rzymian, może być jednym z głównych kandydatów do miana najładniejszego w tej edycji Ligi Mistrzów.

SYTUACJA W GRUPIE
W meczu rozpoczętym o 18:00 FK Karabach zremisował z Atletico Madryt. Dla mistrzów Azerbejdżanu to pierwszy, historyczny punkt w Lidze Mistrzów. Na półmetku grupowych rozgrywek liderem tabeli jest Chelsea, która drugą Romę wyprzedza o dwa "oczka". W kolejnej serii spotkań, 31 października, Atletico podejmie Karabach, a rzymianie Chelsea.