tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Grand Prix Polski na żużlu ponownie na PGE Narodowym

Grand Prix Polski na żużlu zostanie ponownie rozegrane na PGE Narodowym. Polski Związek Motorowy przedłużył umowę z firmą BSI na organizowanie tych zawodów o kolejne trzy lata. W 2018 roku Warszawa będzie gościć najlepszych żużlowców świata 12 maja.
Maciej Janowski (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Gollob przemówił po upadku. "Łatwiej byłoby wymienić nogę"

– Kiedy podsumowywaliśmy 2017 LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland, byliśmy bardzo zadowoleni z przebiegu i organizacji tych zawodów, a dziś mogę powiedzieć, że ta radość jest jeszcze większa, ponieważ na PGE Narodowym – na tle całego cyklu SGP 2017 – udało się stworzyć naprawdę dobre widowisko, a na torze było sporo walki. Nie zapomnę emocji polskich kibiców, gdy do samej mety Maciej Janowski gonił Fredrika Lindgrena ze Szwecji. Zabrakło do zwycięstwa naprawdę niewiele – powiedział Michał Sikora, prezes PZMot.

W dotychczasowych trzech edycjach ani razu nie wygrał Polak. Na podium stawali Jarosław Hampel (2015) i Janowski (2017). Najlepszy za każdym razem okazywał się inny żużlowiec. Trofeum za zwycięstwo wznosili Matej Zagar, Tai Woffinden i Lindgren.

BARTOSZ ZMARZLIK (BIAŁY KASK) I MACIEJ JANOWSKI (ŻÓŁTY, FOT. PAP/MACIEJ KULCZYŃSKI) W przyszłorocznych zawodach na pewno zobaczymy Patryka Dudka, Bartosza Zmarzlika i Janowskiego. Awans z Grand Prix Challenge wywalczył również Przemysław Pawlicki. Organizator ma również prawo do wystawienia "dzikiej karty". W stolicy zobaczymy więc co najmniej pięciu biało-czerwonych.

– Wierzę, że majowy turniej Grand Prix na PGE Narodowym będzie ponownie wielkim widowiskiem. Marzy mi się sukces Polaka, powinniśmy im mocno kibicować. Oczywiście bez wywierania presji, bo taka nigdy w sporcie nie jest zdrowa. Bardzo chciałbym, żeby po zawodach można było powiedzieć do czterech razy sztuka – dodał Sikora.

Niewykluczone, że runda w Warszawie otworzy zmagania o tytuł najlepszego żużlowca świata. Na to trzeba jednak poczekać. – Nie jest to potwierdzone, ale nie jest też wykluczone – zakończył prezes PZMot.

Janowski: chciałem usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego
Cieślak: GP bez Narodowego? To byłby grzech
Zmarzlik: popełniłem błędy, ale nie było tak źle
Dudek po GP na Narodowym. "Szybki był tylko krawężnik"

podobne informacje

Grand Prix. Bartosz Zmarzlik goni Taia Woffindena. Mistrzostwo świata już w tym roku?

Wrzało podczas Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim. Maciej Janowski starł się z Nickim Pedersenem

Zwycięstwo Martina Vaculika. Bartosz Zmarzlik drugi w Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim

Od zera do bohatera. Janowski wraca do gry o medale