tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"PS": Heynen chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy

Vital Heynen może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy – poinformował "Przegląd Sportowy". Belg formalnie nie zgłosił swojej kandydatury, ale bardzo chce spotkać się z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jackiem Kasprzykiem. Doświadczony szkoleniowiec był w przeszłości trenerem Transferu Bydgoszcz.
REPREZENTANCI POLSKI (FOT. PAP/ADAM WARŻAWA)

Kto trenerem siatkarzy? Prygiel: nie mam kompleksów

– Formalnie żaden zagraniczny trener nie złożył CV. Jeden z trenerów bardzo dąży do spotkania. Prosił jednak, by nie ujawniać jego nazwiska, bo jest związany innym kontraktem – powiedział Kasprzyk.

"Przegląd Sportowy" dotarł do informacji, że opisywanym trenerem przez prezesa PZPS jest Heynen. Belg aktualnie prowadzi VfB Friedrichshafen i reprezentację Belgii. W swojej karierze odnosił wiele sukcesów. Największym jest do tej pory brąz mistrzostw świata, po który sięgnął razem z Niemcami. 48-latek to bardzo ekspresyjny szkoleniowiec. Wielu nazywa go "showmanem siatkówki".

Vital Heynen (fot. Getty) Świetną pracę wykonał też w Belgii. Z europejskim średniakiem doszedł do półfinału mistrzostw Europy, które były rozgrywane w Polsce. Ostatecznie medalu nie zdobył, ale jego zespół został uznany za rewelację całej imprezy.

Zainteresowanie Heynena prowadzeniem kadry nie oznacza, że upadła koncepcja polskiego selekcjonera. W kuluarach wymienia się nazwiska Jakuba Bendaruka, Piotra Gruszki i Pawła Zagumnego. Ten ostatni nie jest jednak zainteresowany objęciem posady. – Wśród członków zarządu każdy ma swojego kandydata – stwierdził Kasprzyk.

Wszystko wskazuje na to, że nowego selekcjonera reprezentacji Polski nie poznamy zbyt szybko. Dopiero 25 października zbierze się zarząd, który ustali i zatwierdzi tryb wyboru trenera. Dopiero od tego momentu będą mogły zacząć się oficjalne rozmowy z kandydatami.

"Decyzja o zwolnieniu De Giorgiego była słuszna"
Gruszka, Bednaruk, Kowal... Kto zastąpi De Giorgiego?
"Formuła się wyczerpała". De Giorgiego zastąpi Polak?

podobne informacje

Znamy skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów

Przed wyborem selekcjonera siatkarzy. "Teraz Polska" czy "Vital w domu"?

MŚ siatkarzy: Bułgarzy pierwszymi rywalami Polaków

Heynen chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski