tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"PS": Heynen chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy

Vital Heynen może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy – poinformował "Przegląd Sportowy". Belg formalnie nie zgłosił swojej kandydatury, ale bardzo chce spotkać się z prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jackiem Kasprzykiem. Doświadczony szkoleniowiec był w przeszłości trenerem Transferu Bydgoszcz.
REPREZENTANCI POLSKI (FOT. PAP/ADAM WARŻAWA)

Kto trenerem siatkarzy? Prygiel: nie mam kompleksów

– Formalnie żaden zagraniczny trener nie złożył CV. Jeden z trenerów bardzo dąży do spotkania. Prosił jednak, by nie ujawniać jego nazwiska, bo jest związany innym kontraktem – powiedział Kasprzyk.

"Przegląd Sportowy" dotarł do informacji, że opisywanym trenerem przez prezesa PZPS jest Heynen. Belg aktualnie prowadzi VfB Friedrichshafen i reprezentację Belgii. W swojej karierze odnosił wiele sukcesów. Największym jest do tej pory brąz mistrzostw świata, po który sięgnął razem z Niemcami. 48-latek to bardzo ekspresyjny szkoleniowiec. Wielu nazywa go "showmanem siatkówki".

Vital Heynen (fot. Getty) Świetną pracę wykonał też w Belgii. Z europejskim średniakiem doszedł do półfinału mistrzostw Europy, które były rozgrywane w Polsce. Ostatecznie medalu nie zdobył, ale jego zespół został uznany za rewelację całej imprezy.

Zainteresowanie Heynena prowadzeniem kadry nie oznacza, że upadła koncepcja polskiego selekcjonera. W kuluarach wymienia się nazwiska Jakuba Bendaruka, Piotra Gruszki i Pawła Zagumnego. Ten ostatni nie jest jednak zainteresowany objęciem posady. – Wśród członków zarządu każdy ma swojego kandydata – stwierdził Kasprzyk.

Wszystko wskazuje na to, że nowego selekcjonera reprezentacji Polski nie poznamy zbyt szybko. Dopiero 25 października zbierze się zarząd, który ustali i zatwierdzi tryb wyboru trenera. Dopiero od tego momentu będą mogły zacząć się oficjalne rozmowy z kandydatami.

"Decyzja o zwolnieniu De Giorgiego była słuszna"
Gruszka, Bednaruk, Kowal... Kto zastąpi De Giorgiego?
"Formuła się wyczerpała". De Giorgiego zastąpi Polak?

podobne informacje

Klubowe Mistrzostwa Świata siatkarzy: mecze w Płocku zamiast w Radomiu

Turniej siatkarzy w Wieluniu: drużyna Heynena lepsza od mistrza Polski

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z siatkarzami. Wysokie odznaczenia dla Bartosza Kurka i spółki

Premier Mateusz Morawiecki do siatkarzy: graliście genialnie