tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Angielskie media: Mesut Oezil przeniesie się na Old Trafford

Coraz więcej wskazuje na to, że już w styczniu dojdzie do hitowego transferu na Wyspach. Według "Daily Mirror" pomocnik Arsenalu, Mesut Oezil, przeniesie się z Londynu do Manchesteru.
Mesut Oezil (fot. Getty Images)

"Cristiano Ronaldo? W Liverpoolu był już Kewell..."

Kontrakt 29-letniego rozgrywającego z Kanonierami obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku, co oznacza że od stycznia mógłby już prowadzić negocjacje z potencjalnym nowym pracodawcą. Znacznie wcześniej chciałby go mieć jednak u siebie Jose Mourinho, który świetnie wspomina współpracę z Oezilem jeszcze w Realu Madryt.

Według angielskich mediów, portugalski szkoleniowiec z jednej strony chciałby wzmocnić drugą linię Czerwonych Diabłów, a z drugiej – wbić szpilkę Arsene'owi Wengerowi. Nie jest tajemnicą, że Arsenal kiepsko radzi sobie w tym sezonie, a utrata czołowego piłkarza na rzecz odwiecznego rywala byłaby równie bolesna.

Prasa zdążyła już nawet napisać o słowach, które zawodnik miał rzekomo skierować do swoich kolegów w trakcie tego tygodnia. 29-latek zdradził ponoć, że jego przenosiny na Old Trafford są już tylko formalnością i w styczniu zmieni klub.

Jedynym pozytywem wynikającym z tej sytuacji dla Arsenalu byłby fakt, że przedwczesna sprzedaż pozwoliłaby Kanonierom zarobić na piłkarzu. W przeciwnym razie Oezil odejdzie w czerwcu za darmo.

Dwa boiska na jednym stadionie? Takie rzeczy tylko w Londynie

podobne informacje

Wielkie nazwiska za darmo. Gorące kąski na rynku transferowym

Oezil: przestańcie gadać, zacznijcie wspierać!

Robinho, Oezil, Torres i inni... Bohaterowie ostatnich godzin okienka