tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowy obowiązek Kuby. Mycie zębów po... treningach i meczach

Ciekawe zasady wprowadził w szatni Wolfsburga nowy trener zespołu, Martin Schmidt. Piłkarze Wilków, w tym Jakub Błaszczykowski, po każdym treningu oraz meczu będą musieli umyć zęby.
Jakub Błaszczykowski (fot. Getty Images)

Lewandowski: Heynckes zresetował nasze głowy

Schmidt przejął zespół w drugiej połowie września i choć nie zdołał jeszcze wygrać meczu (cztery remisy), to stara się usprawnić grę drużyny na różne sposoby.

Dziennik "Bild" poinformował bowiem, że w Wolfsburgu znów będą korzystać ze specjalnej górki usypanej obok boiska treningowego, gdy trenerem był jeszcze Feliks Magath. Niemiec lubił bowiem zafundować swoim zawodnikom trening polegający na wbieganiu i zbieganiu z wzniesienia. Teraz ta forma budowania wytrzymałości zostanie odświeżona.

Znacznie ciekawsze jest natomiast wprowadzenie obowiązku... mycia zębów. Piłkarze będą sięgali po szczoteczkę po każdym treningu oraz meczu. Ta czynność ma pomóc w regeneracji, co zostało ponoć udowodnione naukowo.

To z pewnością rewolucyjny pomysł z jakim nie spotkano się jeszcze w żadnym innym zespole. Wśród tych, którzy po zajęciach będą z pastą w dłoni ustawiali się w kolejce będzie Jakub Błaszczykowski, skrzydłowy Wilków.

podobne informacje

Tęczowa opaska kapitana Wolfsburga. Zapowiedź walki z homofobią

Osiągnie więcej niż Robert Lewandowski? Ewa Pajor może wygrać Ligę Mistrzów

Dobre wieści z Wolfsburga. Kuba znów trenuje

Zagadkowy uraz Kuby. MŚ pod dużym znakiem zapytania