Puchar Kontynentalny: nieudany początek GKS Tychy

Od porażki rywalizację w ćwierćfinałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego rozpoczęli hokeiści GKS Tychy. Na Łotwie przegrali z HK Kurbads Ryga 2:5 (0:1, 0:2, 2:2). By awansować, muszą wygrać pozostałe dwa spotkania i liczyć na korzystne rezultaty rywali.
Dawid Musioł (L) i Mateusz Gościński (P) (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

GKS Tychy wrócił na zwycięską ścieżkę w lidze

W pierwszej tercji długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Pierwszego gola strzelił w 16. minucie Martins Cipulis. W drugiej części gospodarze wykorzystali grę w przewadze – trafił Janis Sprukts. Kilka minut później bramkę zdobył Martins Lavrovs.

W trzeciej tercji hokeiści Kurbads dołożyli kolejne dwa gole. Honor tyszan uratował Jakub Witecki, który zdobył dwie bramki.

W innym piątkowym spotkaniu zawodów HC Donbass pokonał Narvę 4:2 (1:1, 1:0, 2:1).

Zwycięzca wystąpi w listopadowym półfinałowym turnieju w Danii. Miejsce w duńskich zawodach mają już zagwarantowane miejscowy Rungsted Ishockey, brytyjski Sheffield Steelers oraz Junost Mińsk z Białorusi. Dwa najlepsze zespoły awansują do styczniowego Final Four.

W poprzedniej edycji tyszanie wygrali na własnym lodowisku turniej drugiej rundy, a potem po trzech porażkach zajęli ostatnie miejsce w turnieju półfinałowym we włoskim Ritten. Rok wcześniej GKS dotarł do Final Four PK rozgrywanego we francuskim Rouen, gdzie zajął trzecie miejsce.

HK Kurbads Ryga – GKS Tychy 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Bramki: 0:1 Martins Cipulis (16), 0:2 Janis Sprukts (32), 0:3 Martin Lavrovs (38), 0:4 Gatis Gricinskis (46), 0:5 Sandis Zolmanis (50), 1:5 Jakub Witecki (50), 2:5 Jakub Witecki (53).