tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NHL: rekordowy występ bramkarza Anaheim Ducks

Aż 28 strzałów w drugiej tercji zatrzymał bramkarz hokejowej drużyny Anaheim Ducks John Gibson. Miało to miejsce w piątkowym meczu ligi NHL z Montreal Canadiens (6:2). To rekord tego klubu, jeśli chodzi o obrony w jednej tercji.
John Gibson (fot. Getty)

NHL: Sabres ulegli u siebie Canucks

Dotychczasowy najlepszy wynik należał do Szwajcara Jonasa Hillera i Duńczyka Frederika Andersena – po 24. Hiller świetnie bronił w trzeciej odsłonie spotkania z Detroit Red Wings 8 października 2010 roku, a Duńczyk Andersen był niezwykle skuteczny w interwencjach w ostatniej tercji potyczki z Carolina Hurricanes 2 marca 2014.

Łącznie Amerykanin Gibson w piątkowym występie obronił 49 uderzeń zawodników Canadiens.

Po pierwszej części zespół Ducks prowadził 3:0, w drugiej goście zrewanżowali się dwiema bramkami, ale ostatnia tercja znów należała do hokeistów z Anaheim. W odstępie ledwie 97 sekund na listę strzelców wpisali się Brandon Montour, Derek Grant i Chris Wagner.

NHL: Buffalo Sabres – Vancouver Canucks (skrót) Gospodarze wygrali trzecie spotkanie w sezonie, z kolei Canadiens ponieśli siódmą porażkę z rzędu (na osiem gier, na inaugurację pokonali Buffalo Sabres 3:2 po karnych). To ich najgorszy start w rozgrywkach od 1941 roku. Ekipa Canadiens aż 24 razy zdobyła Puchar Stanleya, ale ostatnio ponad dwadzieścia lat temu.

W jedynym piątkowym meczu zakończonym po upływie regulaminowego czasu gry hokeiści Washington Capitals wygrali w Detroit z ekipą Red Wings 4:3. Po niespełna dwóch minutach dogrywki bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Aleksandr Owieczkin. To dziesiąty w sezonie gol Rosjanina, który prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych.

– Już w drugiej tercji miałem kilka szans, ale nie potrafiłem ich wykorzystać. Cieszę się, że w końcu się udało – przyznał Owieczkin.

Broniący tytułu zespół Pittsburgh Penguins również triumfował 4:3, tyle że po godzinie rywalizacji; rywalem była Florida Panthers. Autorem decydującego trafienia był Conor Sheary na dwie minuty i 53 sekundy przed końcową syreną.

NHL: Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs (skrót)