2
1:1
12'Pedro Rodriguez
71'Michy Batshuayi
87'Cesar Azpilicueta
90'Michy Batshuayi

Chelsea – Watford 4:2. Trudna przeprawa mistrza Anglii

W meczu dziewiątej kolejki angielskiej Premier League Chelsea wygrała u siebie 4:2 (1:1). Mecz obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Mistrzowie Anglii bliscy byli porażki, ale ostatecznie zdołali zdobyć trzy punkty.
Michy Batshuayi (fot. Getty)

Angielskie media: Mesut Oezil przeniesie się na Old Trafford

Gospodarze chcieli się podnieść po sensacyjnej porażce w ostatniej kolejce z Crystal Palace 2:1. Na Stamford Bridge przyjechał Watford, wyprzedzający Chelsea w tabeli.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla zawodników Antonio Conte. Pięknym strzałem popisał się Pedro. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Później działo się niewiele. Gdy wydawało się, że The Blues zejdą na przerwę z prowadzeniem, gola dla gości strzelił Abdoulaye Doucoure, który najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym.

Alvaro Morata (L) i Abdoulaye Doucoure (fot. Getty) Bardzo wiele działo się zaraz po przerwie. Najpierw bardzo groźnie zaatakowała Chelsea, ale następne minuty należały do Watfordu, który, gdyby wykorzystał wszystkie dogodne okazje, mógł prowadzić nawet 4:1. Na potęgę pudłował jednak Richarlison. Lepiej wychodziło mu podawanie – asystował przy golu Roberto Pereyry.

Chelsea przetrwała najtrudniejsze momenty i zdołała przechylić szalę na swoją stronę. Dwie bramki zdobył Michy Batshuayi, a jedną Cesar Azpilicueta.