tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kto numerem jeden na świecie? Siedem kandydatek

W niedzielę od meczu Karoliny Pliskovej z Venus Williams rozpocznie się kończący sezon turnieju WTA Finals w Singapurze. Stawką, poza wygraniem prestiżowych zawodów i zgarnięciem czeku nawet na 2,4 miliona dolarów, będzie także numer jeden w rankingu na koniec roku. Szansę na fotel liderki ma aż siedem tenisistek. Transmisje w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Uczestniczki tegorocznego WTA Finals (fot. Getty Images)

KTO WYGRA WTA FINALS? POZNAJ UCZESTNICZKI [ANKIETA]

Spośród tenisistek, które zobaczymy w Singapurze, tylko Caroline Garcia nie ma szans na zakończenie sezonu na pierwszym miejscu w rankingu WTA. Pozostałe siedem zawodniczek wciąż jest w grze i w efekcie podczas WTA Finals znaczenie będzie mieć każdy mecz. Dosłownie każdy.

Ostapenko, która do wyścigu wystartuje z najgorszej siódmej pozycji, by dopiąć celu musi wygrać cały turniej oraz liczyć na to, że Simona Halep nie tylko nie zwycięży w żadnym spotkaniu, ale chociaż raz np. z powodu kontuzji w ogóle nie pojawi się na korcie. Teoretycznie pierwsza reprezentantka Łotwy w historii WTA Finals może być "jedynką" na koniec roku, ale w praktyce szanse na to ma naprawdę niewielkie.

fot. wtatennis.com

Tak samo zresztą jak Caroline Wozniacki, Venus Williams, Elina Switolina oraz Karolina Pliskova. Cała czwórka o fotelu liderki może zacząć myśleć dopiero po awansie do finału, jednak podobnie jak w przypadku Ostapenko wiele zależeć będzie od dyspozycji Halep i Garbine Muguruzy. Jeśli Łotyszka i Hiszpanka wygrają w grupie po dwa mecze i na tej fazie zakończą zmagania, to wymieniona czwórka wskoczy na pierwsze miejsce w rankingu tylko w przypadku końcowego triumfu.

Reasumując rok na fotelu liderki prawdopodobnie zakończy Halep lub Muguruza. Na starcie Rumunka wyprzedza Hiszpankę zaledwie o 40 punktów i jeśli aktualna "jedynka" wypadnie gorzej od aktualnej "dwójki", to na pewno nie obroni swojej pozycji. Zmagania w Singapurze zapowiadają się zatem niezwykle interesująco!

Która tenisistka zakończy rok na pierwszym miejscu w rankingu WTA?
Która tenisistka zakończy rok na pierwszym miejscu w rankingu WTA?
  • 29.3%Simona Halep
  • 40.4%Garbine Muguruza
  • 9.1%Karolina Pliskova
  • 4.6%Elina Switolina
  • 6.5%Venus Williams
  • 8.8%Caroline Wozniacki
  • 1.3%Jelena Ostapenko

WTA Finals: grupy rozlosowane. Turniej bez faworytki?

podobne informacje

Kapitalny finał! Życiowy sukces Switoliny [WIDEO]

WTA Finals: od 0:8 do wygranej. Stephens w finale!

WTA Finals: Switolina pierwsza finalistką

WTA Finals: mecz o wszystko dla Stephens [WIDEO]