5
:
0
3:0
3'Gian Marco Ferrari
11'Fabio Quagliarella
38'Gianluca Caprari
71'Karol Linetty
76'Dawid Kownacki

Sampdoria – Crotone 5:0. Dwa gole Polaków

Polscy piłkarze ponownie bohaterami w Serie A. W meczu 9. kolejki Sampdoria rozbiła na własnym stadionie Crotone 5:0 (3:0), a na listę strzelców wpisali się Karol Linetty i Dawid Kownacki, dla którego to pierwsze ligowe trafienie w barwach klubu.
Karol Linetty (fot. PAP)

Linetty w znakomitej formie jest już od kilku tygodni. W poprzedniej kolejce także strzelił gola. Pojawił się na boisku w 46. minucie i wyraźnie wpłynął na zmianę losów spotkania z Atalantą, wygranego ostatecznie przez Sampdorię 3:1.

Piłkarze Sampdorii (fot. Getty Images) W sobotnim starciu z Crotone zespół z Genuy dominował od samego początku. Już po jednej z pierwszych akcji wynik otworzył Gianmarco Ferrari. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się jeszcze Fabio Quagliarella, który pewnie wykorzystał rzut karny oraz Gianluca Caprari.

Biało-czerwoni w rolach głównych wystąpili w drugiej połowie. Najpierw w 71. minucie na 4:0 podwyższył Linetty. Polak skorzystał z doskonałego podania Dennisa Praeta i pewnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza rywali.

Kownacki na boisku wszedł w 75. minucie i już kilkadziesiąt sekund później cieszył się ze swojego pierwszego trafienia w Serie A. Były gracz Lecha Poznań przejął piłkę po kiksie bramkarza Crotone i po indywidualnym rajdzie ustalił wynik spotkania.

Trudniejsze zadanie czeka Polaków w następnej kolejce, w której Sampdoria zmierzy się w Mediolanie z Interem.