0
3
3

Southampton – West Brom 1:0. Krychowiak nie pomógł drużynie

Southampton pokonał 1:0 (0:0) West Bromwich Albion w ostatnim sobotnim meczu dziewiątej kolejki Premier League. Grzegorz Krychowiak rozegrał 90 minut, ale drużyna z nim w składzie kolejny raz nie dała rady wygrać.
Grzegorz Krychowiak (L) i Dusan Tadić (fot. Getty Images)

Sensacyjna porażka United. City powiększyło przewagę

BOHATER
Gdyby nie Ben Foster, West Bromwich Albion najprawdopodobniej przegrałoby mecz kilkoma bramkami. Dzięki jego interwencjom goście przynajmniej zdołali przegrać z honorem. Anglik obronił w tym spotkaniu pięć dogodnych sytuacji dla gospodarzy.

JAK PADŁ GOL?
85’ (1:0). Sofiane Boufal postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i dzięki jego rajdowi w końcówce spotkania Southampton zdobył trzy punkty.

Grzegorz Krychowiak (L) i Steven Davis (fot. Getty Images)

KLUCZOWE SYTUACJE
17’ – strzał z rzutu wolnego Ryana Bertranda, po którym piłka trafiła w słupek bramki gości.
21’ – Ben Foster instynktownie obronił strzał Dusana Tadicia z bliskiej odległości.
29’ – po kontrataku Manolo Gabbiadini podawał do Shane’a Longa, który z kilku metrów strzelił obok bramki.
40’ – próba ze skraju pola karnego Allana Nyoma, po którym piłka przeleciała daleko obok bramki Southampton.
43’ – Maya Yoshida uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale dobrze spisał się Foster.
57’ – po centrze w polu karnym nieoczekiwanie znalazł się Kieran Gibbs, który strzelił głową, ale wprost do rąk Frasiera Fostera.
60’ – po podaniu Krychowiaka dobrą szansę miał Jay Rodriguez, ale nie trafił w dogodnej sytuacji.
68’ – kolejna próba Gabbiadiniego, ale Foster zdążył się dobrze ustawić i złapać piłkę.

JAK ZAGRAŁ KRYCHOWIAK?

Podawał najcelniej spośród wszystkich zawodników West Bromwich Albion. 78 proc. jego zagrań docierało do partnerów z zespołu. Mógł zapisać asystę w drugiej połowie, ale Jay Rodriguez nie wykorzystał dobrej sytuacji. Trudno się przyczepić do Polaka o jakąś sytuację, ale nie zasłużył także na nadmierne pochwały. Przyzwoity występ.

OCENA SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 6