21.10.2017, 15:10
Erste Bank Open, Qualification 2017
1/8 finału

Janowicz: jeszcze nigdy nie zostałem tak okradziony

Jerzy Janowicz przegrał z Guillermo Garcią-Lopezem 6:7, 4:6 w 1. rundzie eliminacji turnieju Erste Bank Open 500 w Wiedniu. Polak po meczu przyznał, że został okradziony przez sędziego.
Jerzy Janowicz (fot. Getty Images)

KTO NUMEREM JEDEN NA ŚWIECIE? SIEDEM KANDYDATEK

W pierwszym secie kibice nie byli świadkami przełamań i o losach partii decydował tie-break. W nim początkowo lepiej prezentował się Janowicz, jednak przy stanie 6:5 nie wykorzystał setbola. Jak przyznał po spotkaniu w tym momencie został oszukany przez arbitra.

Jeszcze nigdy nie zostałem tak okradziony z meczu. Niesamowite. Pierwsza piłka setowa w tie-breaku pierwszego seta, as do środka, wykrzyczany aut, a Guillermo już zmieniał stronę – przyznał Janowicz w krótkim wideo, jakie zamieścił na Instagramie.

W drugiej partii sędzia ponownie podpadł Polakowi.

Przy stanie 4:4 i mojej przewadze as, 30 centymetrów w korcie, przysięgam wam. Guillermo idzie do ławki, publiczność klaszcze, cały narożnik widział, że dobra piłka, a sędzia – aut. Jednak arbiter ma znaczenie – zakończył Janowicz.