0
3
3

Barcelona – Malaga 2:0. Barca ciągle bez porażki.

FC Barcelona wygrała z Malagą 2:0 (1:0) w meczu dziewiątej kolejki La Liga. Pierwsze gole w sezonie ligowym strzelili Andres Iniesta i Gerard Deulofeu. Drużyna ciągle nie doznała porażki od sierpniowego starcia z Realem Madryt w Superpucharze Hiszpanii.
Lionel Messi (tyłem) i Gerard Deulofeu (fot. PAP/EPA)

Barcelona zostaje w La Liga. "Nigdy nie zaryzykujemy"

Spotkanie rozpoczęło się od… ogromnego błędu sędziowskiego. Tym razem z korzyścią dla Barcelony. Po dośrodkowaniu Lucasa Digne’a gola z kilku metrów strzelił Gerard Deulofeu. Arbiter jednak nie zauważył, że zanim Francuz podał piłkę, to ona wyszła już poza linię końcową.

Pierwsza połowa skończyła się z ogromną przewagą gospodarzy w posiadaniu piłki, ale zaledwie jednym celnym strzałem. W drugiej pod tym względem nie było lepiej. Barcelona wymieniała podania przez średnio 80 proc. czasu, ale do 60. minuty tylko jedno uderzenie było celne. Jak się okazało – z tego padła druga bramka.

Luis Suarez (L) i Luis Hernandez (fot. Getty Images) Po podaniu Lionela Messiego strzał oddał Andres Iniesta. Piłka odbiła się jeszcze od interweniującego obrońcy Malagi, zmyliła bramkarza, który nie był już w stanie wykonać interwencji. Był to pierwszy gol Hiszpana w tym sezonie.

W 73. minucie gola powinien strzelić Luis Suarez. Urugwajczyk otrzymał podanie w pole karne z lewej strony i musiał po prostu dostawić do niego nogę, ale z kilku metrów spudłował. Chwilę później błyskotliwy rajd prawą stroną przeprowadził Sergi Roberto. Zakończył go strzałem z lewej nogi, ale niecelnym.

Po dziewięciu kolejkach Primera Division Barcelona jest ciągle niepokonana. Prowadzi w tabeli, mając cztery punkty przewagi nad Valencią. W niedzielę spotkania rozegrają: Atletico i Real Madryt.