tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM siatkarek: Developres awansował do trzeciej rundy

Siatkarki Developresu SkyRes po zwycięstwie we własnej hali nad izraelskim Hapoel Kfar Saba 3:0 (25:21, 25:19, 25:15) awansowały do trzeciej rundy Ligi Mistrzyń. W niej zmierzą się ze słoweńskim Nova KBM Branik Maribor.
Siatkarki Developresu SkyRes (fot. Getty Images)

Debiutujące w rozgrywkach Ligi Mistrzyń siatkarki Developresu bez większych kłopotów wyeliminowały pierwszą przeszkodę na drodze do fazy grupowej. Mistrz Izraela okazał się mało wymagającym rywalem - w Rzeszowie już po dwóch setach kwestia awansu okazała się rozstrzygnięta (pierwszy mecz wygrały rzeszowianki 3:1). Druga partia była w miarę wyrównana, bowiem Hapoel prowadził nawet 17:16, ale gospodynie szybko uporządkowały grę i pewnie wygrały do 19.

W trzeciej odsłonie trener brązowych medalistek ostatniego sezonu Lorenzo Micelli nie zamierzał eksperymentować ze składem, dopiero w końcówce seta pojawiły się zmienniczki. Silnym punktem Developresu były środkowa Magdalena Hawryła oraz atakująca Adela Helic - obie zawodniczki zdobyły po 11 punktów.

W trzeciej rudzie, którego stawką będzie awans do fazy grupowej, zespół z Rzeszowa zmierzy się ze słoweńskim Nova KBM Branik Maribor.

Developres SkyRes Rzeszów - Hapoel Kfar Saba 3:0 (25:21, 25:19, 25:15)
Developres SkyRes Rzeszów: Kaczmar, Hawryła, Żabińska, Rousseaux, Kaczorowska, Helic, Sawicka (libero) - Andruszkoa, Blagojevic, Gajewska, Żak.