Brian Dumoulin
Tom Kuhnhackl
Antti-Jussi Niemi

NHL: mistrzowie rozbici w Tampa Bay. Koncert Kuczerowa

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali Pittsburgh Penguins 7:1 (3:0, 3:0, 1:1) w spotkaniu NHL. Dla Pingwinów była to czwarta porażka w dziewiątym meczu. Świetne zagrał Nikita Kuczerow, który zanotował dwa trafienia.
NHL: Tampa Bay Lightning – Pittsburgh Penguins (skrót)
Nikita Kuczerow (fot. Getty)

Owieczkin kontra Crosby. Listopadowe hity NHL w TVP Sport

Spotkanie rozpoczęło się w najgorszy sposób dla gwiazdy Pingwinów – Sidneya Crosby'ego. Jeden z najlepszych hokeistów NHL trafił na ławkę kar już w drugiej minucie. Rywale skrzętnie wykorzystali jego nieobecność. Anttiego Niemiego pokonał rewelacyjny Nikita Kuczerow. Dla Rosjanina był to dziesiąty gol w tym sezonie.

Tuż po golu Crosby został ponownie ukarany za kłótnię z sędzią – Garrettem Rankiem. Gospodarze po kilku minutach podwyższyli na 2:0. Ponownie wykorzystali grę w przewadze, a bramkę zdobył Steven Stamkos.

Victor Hedman (L) i Ondrej Palat (P) (Fot. Getty) Mistrzowie NHL mieli doskonałą szansę na strzelenie gola pod koniec pierwszej tercji. Zmarnowali tę okazję, a chwilę później Lightning przeprowadzili zabójczą kontrę, którą wykończył Yanni Gourde.

Drużyna z Pittsburgha nie była w stanie już się podnieść. Znakomita gra Kuczerowa oraz Stamkosa sprawiła, że Pingwiny wyjechały z Tampa Bay z bagażem siedmiu goli. Tuż przed końcem spotkania honorowe trafienie zanotował Jake Guentzel.

Tampa Bay Lightning przewodzą Konferencji Wschodniej z dorobkiem 15 punktów. Aktualni liderzy przegrali zaledwie dwa spotkania. Z kolei mistrzowie NHL plasują się na piątym miejscu. Zanotowali już jednak cztery porażki. Mają też najwięcej straconych bramek w całej konferencji – 39.