tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sulęcki zdał egzamin. Pewna wygrana Masternaka

Maciej Sulęcki (26-0, 10 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jacka Culcaya (22-3, 11 KO), byłego mistrza Europy w kategorii junior średniej. Kolejne zwycięstwo podczas gali w Newark odniósł także boksujący w wadze junior ciężkiej Mateusz Masternak (40-4, 27 KO).
Maciej Sulęcki (fot. Getty)

WALKA, KTÓREJ NIE BYŁO. 17 LAT OD TYSON VS GOŁOTA

Sulęcki w poszukiwaniu wyzwań zszedł z wagi średniej do kategorii junior średniej (limit: 154 funty, 69,8 kg) i spotkał na drodze niezwykle wymagającego rywala. Culcay to utytułowany amator, który na ringach zawodowych był mistrzem Europy i tymczasowym mistrzem świata federacji WBA. Starcie z Polakiem było częścią eliminatora do mistrzowskiego pasa, który jest w posiadaniu Jermella Charlo (30-0, 15 KO).

Mateusz Masternak (fot. Getty) Wysoko notowani w rankingu pięściarze od pierwszych minut stworzyli świetne widowisko. Sulęcki zadawał więcej ciosów i miał odpowiedź na każde uderzenie przeciwnika, ale kilka razy znalazł się w opałach. Boksujący na ciągłym pressingu Niemiec zranił go zwłaszcza w siódmej rundzie.

Polak pokazał jednak twardą szczękę i ani razu nie znalazł się na deskach. Po dziesięciu zaciętych rundach sędziowie punktowali jednogłośnie (98:92, 97:93, 96:94) na jego korzyść. Kolejnym rywalem Sulęckiego będzie prawdopodobnie doświadczony Vanes Martirosyan (36-3-1, 21 KO).

Z dobrej strony pokazał się w USA także Masternak. Rezerwowy w turnieju World Boxing Super Series (WBSS) pokonał przed czasem Stivensa Bujaja (16-2-1, 11 KO). Rywal po jednostronnym pojedynku nie wyszedł do ósmej rundy.

podobne informacje

Psycholog przy ringu. Głowa i pięść…

"Tak Noras, tak!". Sulęcki jak w transie podczas walki kolegi

Sulęcki: Ameryka? W Polsce nie mamy się czego wstydzić

Gmitruk, czyli Obeliks i Genialny Żółw w jednym