tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szokujące statystyki. Cztery ciosy "Diablo"...

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk (53-4-1, 37 KO) przegrał przez nokaut w 3. rundzie z Muratem Gasijewem (25-0, 18 KO). Stawką pojedynku był należący do Rosjanina pas mistrza świata federacji IBF w kategorii junior ciężkiej. Bezradność Polaka potwierdziły statystyki – zdołał doprowadzić do celu... zaledwie cztery ciosy.
Krzysztof Włodarczyk (fot. Getty)

BEZ SENSACJI. GASIJEW ZNOKAUTOWAŁ WŁODARCZYKA

Walka zakończyła się zanim tak naprawdę zdążyła się rozkręcić. Po zachowawczych dwóch rundach w trzeciej Gasijew upolował Włodarczyka potężnym lewym sierpowym na korpus. Polak padł na deski i nie zdołał wstać. Po raz pierwszy w karierze został znokautowany.

Krzysztof Włodarczyk (L) i Murat Gasijew (fot. Getty) Schowałem się przed jego lewym sierpowym na szczękę i otrzymałem cios na wątrobę. Upadłem i nie mogłem złapać oddechu. Chwila nieuwagi i było po wszystkim... – komentował na gorąco Włodarczyk.

Statystyki pokazały skalę przewagi młodego mistrza. 24-letni Gasijew wyprowadził 107 ciosów, z czego 24 doszły do celu. "Diablo" zadał zaledwie 38 uderzeń, a do celu doprowadził... tylko 4!

Miałem nadzieję, że Włodarczyk zmusi nas do większego wysiłku... Problem jaki mam z Gasijewem to fakt, że zaliczył 25 walk amatorskich i 25 zawodowych. Włodarczyk ma więcej walk na ringach zawodowych niż Murat wszystkich! – skomentował Abel Sanchez, trener mistrza świata.

Walka była ostatnim ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series (WBSS). Gasijew w półfinale zmierzy się z Yunierem Dorticosem (22-0, 21 KO), czempionem organizacji WBA. Drugą parę stworzą mistrz WBO Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) oraz najlepszy według federacji WBC Mairis Briedis (23-0, 18 KO).

podobne informacje

Ekspresowa wygrana. Diabelski lewy "Diablo"

Walka Krzysztof "Diablo" Włodarczyk – Al Sands już dziś. Transmisja w Telewizji Polskiej!

"Diablo" Włodarczyk: muszę go szybko przystopować

KBN#4 w Zakopanem: Haitańczyk dla "Diablo", polski test Czerkaszyna