Koniec posuchy Monaco. Glik "nie miał problemów"

Miesiąc czekali kibice AS Monaco na zwycięstwo swojej drużyny. Mistrzowie Francji pokonali SM Caen 2:0. Cały mecz zagrał Kamil Glik. Tempa nie zwalnia Radamel Falcao, który zdobył kolejną bramkę, a jego liczby robią wrażenie.
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Monaco – Caen 2:0. Przełamanie mistrzów

Francuskie media podkreślały przed meczem, że tym razem ważny będzie nie styl, a efektywność. Piłkarze Monaco dostosowali się do tego i bez błysku pokonali niżej notowanego rywala. Wyszli na prowadzenie w 21. minucie po golu Keity Balde. W 59. minucie bramkę na 2:0 z rzutu karnego zdobył Radamel Falcao, którego skuteczność jest bliska ideału. Zdobył trzynaście bramek przy czternastu celnych strzałach w meczach ligowych. To połowa dorobku jego drużyny.

(fot. TVP)

Mecz przebiegł bez większych komplikacji dla Kamila Glika. "Spokojne spotkanie silnego polskiego stopera. Nie miał problemów z zatrzymaniem duetu Santini – Rodelin. Solidny występ" – napisali dziennikarze portalu maxifoot.fr. Miał niezbyt wysoką celność podań – 58 proc.

Wyżej niż obrońców oceniono piłkarzy ofensywnych, a najlepszym wybrano Thomasa Lemara. "Stworzył wiele groźnych okazji. Zaliczył kluczowe podanie przy bramce Keity Balde na 1:0" – podkreślili.

Oceny Kamila Glika (skala 1-10):