22.10.2017, 13:40
WTA Finals (grupa biała) 2017
Round Robin, 1/4 finału

WTA Finals: Muguruza lepsza od Ostapenko

Garbine Muguruza pokonała Jelenę Ostapenko 6:3, 6:4 w meczu grupy białej turnieju WTA Finals w Singapurze. Wcześniej Karolina Pliskova nie dała szans Venus Williams. Transmisje z zawodów w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Garbine Muguruza (fot. Getty Images)

KTO NUMEREM JEDEN NA ŚWIECIE? SIEDEM KANDYDATEK

To było czwarte starcie triumfatorki French Open (Ostapenko) z triumfatorką Wimbledonu (Muguruza). Dwa pierwsze pojedynki wygrała Hiszpanka, ale w ostatniej batalii przed kilkunastoma dniami w Wuhan lepsza była Łotyszka. W Singapurze trzecie zwycięstwo na swoim koncie zapisała jednak Muguruza.

Stawiam na Halep, ale żaden scenariusz nie będzie niespodzianką Hiszpanka jako pierwsza przełamała rywalkę i – choć w kolejnych gemach dwa razy straciła podanie – sama dokonała tej sztuki w sumie trzykrotnie i w efekcie wygrała seta 6:3. W drugiej partii początkowo wiele wskazywało na to, że większych emocji nie będzie. Muguruza prowadziła już 5:1, a w siódmym gemie była o dwa punkty od zwycięstwa. Ostapenko, mimo beznadziejnej sytuacji, nie poddała się, doprowadziła do stanu 5:4, jednak ostatnie słowo należało do rywalki. Hiszpanka po 85 minutach walki wygrała ostatecznie 6:3, 6:4.

W poniedziałek do gry przystąpią tenisistki z grupy czerwonej. O godz. 13:30 na korcie zaprezentują się liderka rankingu WTA – Simona Halep oraz będąca w ostatnich tygodniach w znakomitej formie Caroline Garcia, po nich zaprezentują się Elina Switolina i Caroline Wozniacki.

PLAN PONIEDZIAŁKOWYCH TRANSMISJI (GRUPA CZERWONA)
13:30 Simona Halep – Caroline Garcia
(na żywo w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport)
15:30 Elina Switolina – Caroline Wozniacki

WTA Finals w Singapurze, grupa biała: G. Muguruza– J. Ostapenko (mecz)
WTA Finals: znakomita akcja Pliskovej
WTA Finals w Singapurze, grupa biała: Ka. Pliskova – V. Williams (mecz)