Emocje z NHL. Wybierz mecz, który chcesz zobaczyć w TVP Sport [ankieta]

Sezon NHL rozkręca się na dobre. Przed nami kolejne transmisje z najlepszej hokejowej ligi świata. Zapraszamy do głosowania, który z sobotnich meczów chcielibyście obejrzeć. Mamy trzy propozycje. Transmisja meczu w nocy z soboty na niedzielę w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
(fot. Getty Images)

Owieczkin kontra Crosby. Listopadowe hity NHL w TVP Sport

Głosować można od poniedziałku 23 października rano do północy w środę 25 października na naszej stronie internetowej.

Który z meczów chciałbyś obejrzeć?
  • 41.2%MONTREAL CANADIENS – NEW YORK RANGERS
  • 30.6%TAMPA BAY LIGHTNING – ANAHEIM DUCKS
  • 28.2%ST.LOUIS BLUES – COLUMBUS BLUE JACKETS

MONTREAL CANADIENS – NEW YORK RANGERS

Nie takiego startu rozgrywek oczekiwali kibice Canadiens. Habs przegrywają mecz za meczem i z trzema punktami zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej. Jest to ich najgorszy początek sezonu od 1941 roku.

Niewiele lepiej spisują się hokeiści z Nowego Jorku, którzy w dziewięciu spotkaniach tylko dwukrotnie schodzili z lodu jako zwycięzcy. Po pięciu porażkach z rzędu przyszło jednak przełamanie w Madison Square Garden. Czy wygrana 4:2 z Nashville Predators to oznaka lepszych czasów dla Ricka Nasha i jego kolegów?

W tym sezonie obie drużyny grały już raz ze sobą. Wygrali Strażnicy 2:0. Gole strzelali: Brady Skjei i Mika Zibanejad.

NHL: Montreal Canadiens – Toronto Maple Leafs (skrót)

TAMPA BAY LIGHTNING – ANAHEIM DUCKS

Drużyna z Florydy kapitalnie rozpoczęła sezon. W ostatnim meczu rozgromiła zdobywcę Pucharu Stanleya Pittsburgh Penguins 7:1. Dwie bramki zdobył Rosjanin Nikita Kuczerow. W dziewięciu meczach trafiał już 10 razy. Zespół Lightning jest liderem tabeli Konferencji Wschodniej.

Goście z Kalifornii spisują się w obecnym sezonie poniżej oczekiwań. Siedem punktów w siedmiu meczach – to nie jest bilans, który zachwyca kibiców Kaczorów. Jeśli jednak John Gibson, bramkarz Anaheim, utrzyma formę z meczu z Montrealem (6:2), nawet Kuczerow może mieć problem ze strzelaniem kolejnych goli. Gibson w piątkowym występie obronił 49 strzałów zawodników Canadiens, w tym aż 28 w drugiej tercji. To rekord tego klubu, jeśli chodzi o obrony w jednej tercji.

NHL: Tampa Bay Lightning – Pittsburgh Penguins (skrót)

ST.LOUIS BLUES – COLUMBUS BLUE JACKETS

Drużyna z St. Louis to murowany faworyt do udziału w play-offach. Potwierdziła to występami w obecnym sezonie. Sześć zwycięstw daje im miejsce w czubie tabeli Konferencji Zachodniej. Jaden Schwartz, Alex Pietrangelo i Vladimir Tarasenko to najlepsi strzelcy Bluesmenów i w meczu z Niebieskimi Kurtkami będą chcieli powiększyć swój dorobek bramkowy.

Nie będzie to jednak łatwe, bo goście bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2017/18 – od pięciu zwycięstw w sześciu meczach. Nieco trosk przysporzyły jednak kibicom Columbus ostatnie dwa spotkania i porażki z Tampa Bay Lightning i Los Angeles Kings. Czy oznacza to dołek Nicka Foligno i spółki?

NHL: Pittsburgh Penguins – Nashville Predators (skrót)