1
3
3

Udinese – Juventus 2:6. Pogrom w osłabieniu

Juventus Turyn rozgromił na wyjeździe Udinese 6:2 (2:1) w przedostatnim meczu 9. kolejki Serie A, mimo że ponad godzinę grał w osłabieniu. Hat-trickiem popisał się Sami Khedira. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny. Mistrzowie Włoch tracą do lidera Napoli trzy punkty.
Sami Khedira i Juan Cuadrado (fot. Getty Images)

Włoska telewizja: Milik ma zimą opuścić Napoli

Mecz na Dacia Arena rozpoczął się sensacyjnie. W 8. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po strzale Stipe Pericy Gianluigi Buffon nie miał nic do powiedzenia. Potem jednak do głosu doszli faworyci z Turynu. W wyrównaniu strat pomógł im obrońca Udinese Samir, który w 15. minucie wpakował piłkę do własnej bramki. Pięć minut później mistrzowie Włoch prowadzili już 2:1 po golu Samiego Khediry.

Kiedy w 26. minucie boisko musiał opuścić Mario Mandżukić po drugiej żółtej kartce za dyskusje z sędzią, wydawało się, że Udinese może powalczyć o urwanie punktów gigantowi. Sygnał do ataku dał pod koniec pierwszej połowy Czech Jakub Jankto, ale dwa razy kapitalnie bronił jego strzały Buffon.

W drugiej połowie na chwilę ucieszył kibiców gospodarzy Danilo, który wyrównał minutę po wznowieniu gry. Radość sympatyków Udinese nie trwała jednak długo. W 53. minucie Daniele Rugani strzałem głową znów wyprowadził turyńczyków na prowadzenie, a dwie kolejne bramki dołożył Khedira. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Miralem Pjanić.

"Forza Juve". Szczęsny już w Turynie

We wcześniejszym niedzielnym meczu w derbach Werony Chievo pokonało Hellas 3:2. W 80. minucie na boisku pojawił się w drużynie gospodarzy Mariusz Stępiński, ale miał za mało czasu, by czymkolwiek się wyróżnić. Paweł Jaroszyński przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

W sobotę Sampdoria Genua rozbiła Crotone 5:0 (3:0), a na listę strzelców wpisało się dwóch reprezentantów Polski – Karol Linetty oraz Dawid Kownacki. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się zwłaszcza ten pierwszy, który w oczach włoskich dziennikarzy był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Piotr Zieliński zagrał prawie 20 minut w hicie kolejki Napoli – Inter Mediolan (0:0).

W ostatnim meczu kolejki Lazio Rzym gładko wygrało z Cagliari 3:0 (2:0).